موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

معمای کنسرت ها وارد مرحله جدیدی شد

معمای کنسرت ها وارد مرحله جدیدی شد

به گزارش موزیک خوان یکی از تهیه کنندگان و کنسرت گذاران حوزه موسیقی از مخالفت ستاد ملی مقابله کرونا برای برگزاری کنسرتهای موسیقی طی روزهای آینده اطلاع داد.محمدحسین توتونچیان تهیه کننده و کنسرت گذار در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان خبر مخالفت مجدد ستاد ملی مقابله با کرونا با برگزاری کنسرت ها در ایام کرونایی با وجود اعلام مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: بعد از موافقت تهیه کنندگان و کنسرت گذاران برای برگزاری کنسرت در سالن های بزرگ و تلاشهای زیادی که برای برگزاری جلسات مختلف و مختلف میان مدیران سالن ها، تهیه کنندگان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات و موانع این حوزه برگزار شد، نتایج خیلی خوب و مثبتی در خصوص برگزاری باردیگر کنسرت ها با در نظر گرفتن همه جوانب و نیازهای طرفین به دست آمد.
وی ضمن اشاره به توافقات حاصل شده در این جلسات که بخش هایی از آن طی روزهای اخیر در رسانه ها منعکس شد، اضافه کرد: برپایه آنچه در روال برگزاری کنسرت ها انجام می گیرد، درخواست برگزاری کنسرت ها بعد از تایید رسمی دفتر موسیقی وزارت ارشاد به اداره اماکن عرضه می شود. اما متاسفانه طی روزهای گذشته با وجود تعداد زیاد تقاضاها که از جانب تهیه کنندگان و برنامه گذاران از جانب دفتر موسیقی به اداره اماکن رسیده، این مجموعه با بیان این که ستاد ملی کرونا مخالف برگزاری کنسرت هاست فعلا صدور مجوزها را متوقف کرده است. امیدوارم دوستان در ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ لازم را به ما بدهد.
این تهیه کننده کنسرت افزود: شرایطی که به وجود آمده در حالی است که حتی طی روزهای گذشته خبرهای خوبی در خصوص برگزاری کنسرت ها با ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن ها به شرط عرضه کارت واکسیناسیون در هنگام خرید بلیت در رسانه ها انتشار یافته بود، موضوعی که ما را بر این داشت تا به منظور رعایت سلامت حداکثری مخاطبان، بلیت سالن ها را فعلا با پنجاه درصد ظرفیت عرضه نماییم. اما متاسفانه در همین چند روز باردیگر با اتفاق بدی مواجه شدیم و به ما گفته شده که ستاد ملی مقابله با کرونا فعلا برای برگزاری کنسرت ها مخالف است. در حالیکه ما واقعاً امیدوار بودیم که ظرف روزهای آینده شاهد بازگشایی سامانه فروش بلیت کنسرت ها در تهران باشیم. کما این که بنده هم در این حوزه مصاحبه هایی را انجام دادم و از این اتفاق اظهار خرسندی کردم.
توتونچیان اظهار داشت: به هر حال حالا در وضعیتی قرار داریم که تا عدم حصول پاسخ مثبت از جانب ستاد کرونا هیچ مجوزی از جانب مراجع ذی صلاح برای برگزاری کنسرت ها صادر نشده و ما کماکان منتظر اعلام نظر ستاد کرونا برای برگزاری اجرای زنده هستیم که از چندی پیش خبرهای خوب برگزاری آن مخاطبان و علاقه مندان موسیقی را خوشحال کرده بود. در همین چند روز خبر دارم که نامه های درخواست خیلی از برگزارکنندگان کنسرت ها از دفتر موسیقی وزارت ارشاد به اداره اماکن سرازیر شده اما در این مرحله موفق به کسب مجوز نهایی نشده اند.
وی در انتها خاطرنشان کرد: سامانه های فروش بلیت کنسرت و اغلب تهیه کنندگان آماده برگزاری کنسرت هستند و اساسا بمحض این که بتوانیم در این مرحله مجوزهای نهایی را دریافت نماییم این آمادگی را داریم که در یک فرایند سه روزه نسبت به بازگشایی سامانه فروش بلیت و گشایش سالن های برگزاری کنسرت اقدامات لازم را انجام دهیم. این در شرایطی است که تمامی آنچه به آن اشاره کردم به علت احترامی که همه هنرمندان و دست اندرکاران برگزاری کنسرت ها به آن متعهد هستند، در قالب ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) نیست و هر آنچه اشاره شد درباره اجراهای زنده بعد از این ایام عزیز و گرانقدر است که امیدوارم به نتیجه مطلوبی برسد.

1400/09/24
13:18:55
5.0 / 5
716
تگهای خبر: خرید , سلامت , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵