موزیک خوان Music Reader

همکاری هنرمندان فلسطینی با موزه ویکتوریا و آلبرت برای حفاظت از صنایع دستی

همکاری هنرمندان فلسطینی با موزه ویکتوریا و آلبرت برای حفاظت از صنایع دستی

به گزارش موزیک خوان یک موزه فلسطینی و موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن، برای ترمیم منسوجات و صنایع دستی فلسطین، با یکدیگر همکاری می کنند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از المیادین، پس از تصمیم یونسکو در خصوص قرار گرفتن منسوجات فلسطینی در لیست میراث فرهنگی ناملموس، یک موزه فلسطینی با همکاری موزه انگلیسی ویکتوریا و آلبرت، بر آن شدند تا دست دوزه های قدمت دار فلسطین را ترمیم و نگهداری کنند.
موزهٔ ویکتوریا و آلبرت (به صورت مختصر V & A وی اِی) در لندن، انگلستان از برترین موزه های جهان به سبب داشتن ذخایر غنی آثار هنری و بزرگ ترین موزهٔ جهان از نظر هنرهای تزئینی است.
حالا موزه ویکتوریا و آلبرت و موزه فلسطینی، اعلام نموده اند که در این راستا نخستین استودیو ترمیم منسوجات فلسطینی را راه اندازی می کنند. هدف آنها از این کار، حفظ آثار دست دوز فلسطینی بخصوص پارچه ها و لباس های گلدوزی شده است.
این کار فرهنگی همزمان با تصمیم یونسکو برای گنجاندن گلدوزی های فلسطین در لیست میراث فرهنگی ناملموس جهان انجام شده است.
این پروژه، مقرر است در ژانویه ۲۰۲۲ شروع به کار کرده و تا دسامبر ۲۰۲۳ ادامه داشته باشد. این پروژه فرهنگی، با بودجه ای بین المللی در جهت پشتیبانی از میراث فرهنگی سرزمین های درگیر جنگ، تأمین مالی شده و سرمایه ای بالغ بر ۴۸۴، ۲۹۸ دلار آمریکایی برای آن در نظر گرفته شده است.
ساخت نخستین استودیو برای ترمیم منسوجات فلسطینی در موزه فلسطین، شروع این پروژه خواهد بود. کارشناسان موزه انگلیسی ویکتوریا و آلبرت بر این کار نظارت خواهند داشت. همینطور کارکنان موزه فلسطینی، یک فرصت آموزشی در موزه ویکتوریا و آلبرت جهت ترمیم منسوجات خواهند داشت.
این پروژه، در جهت آموزش حفاظت از صنایع دستی و میراث فرهنگی در فلسطین انجام می شود و در جریان آن کارگاه های آموزشی، تورها و سخنرانی هایی هم برای عموم مردم برگزار خواهد نمود.1400/10/05
23:26:56
5.0 / 5
571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵