موزیک خوان Music Reader

اولین موزه هنر ان اف تی چگونه است؟

اولین موزه هنر ان اف تی چگونه است؟

موزیک خوان: اولین موزه جهان مختص آثار «ان اف تی» در قالب یک نمایشگاه حضوری در «سیاتل» راه اندازی شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، یک موزه در «سیاتل»، شهری واقع در ایالات متحده بعنوان اولین موزه میزبان آثار «ان اف تی» در جهان شروع به کار کرد.
نکته قابل توجه درباره این موزه که مساحتی معادل ۳۰۰ متر مربع را در برگرفته است، آنلاین نبودن آنست.
این موزه که در مورد یک تکنولوژی جدید و درحال توسعه تمرکز دارد خاصیت های مشابه سایر موزه های عادی را دارد. فضای داخلی این موزه شبیه به یک اتاق سفید معمولی است و بر روی دیوارهای آن آثاری در صفحه هایی با وضوح تصویر بسیار بالا برای نمایش وجود دارند.


قسمتی از ماموریت این موزه، افزایش و توسعه دانش درباره «ان اف تی »ها است. نوشته هایی که بر روی دیوار وجود دارند، اطلاعاتی را درباره هنر بلاکچین در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند و کارکنان موزه هم برای صحبت های بیشتر درباره این مسائل حضور دارند. در این جا «ان اف تی» یک دارایی دیجیتالی است که گواهی اعتبار آن به وسیله تکنولوژی بلاکچین مشخص شده است. بدین سبب نمی توان این اثر «ان اف تی» را جعل کرد.
در طول سال گذشته، بعد از فروش اثر هنری «بیپل» به قیمت ۶۹ میلیون دلار در حراجی کریستیز، «ان اف تی »ها شاهد رشد و توسعه بودند.
این موزه به این نکته اشاره دارد که تاریخچه آثار «ان اف تی» از آنچه که تصور می شود قدیمی تر است و یک اثر متعلق به «کوین مک کوی» که به سال ۲۰۱۴ باز می گردد را بعنوان یکی از آثار قدیمی تر «ان اف تی» معرفی می کند.
«مک کوی» در ژوئن سال قبل نیز یک اثر هنری «ان اف تی» را در حراجی ساتبیز به قیمت ۱.۴ میلیون دلار به فروش رساند.
این موزه با «آرون برد» یک مجموعه دار آثار «ان اف تی» برای برگزاری اولین نمایشگاه همکاری دارد.
منبع:

1400/11/08
20:29:06
5.0 / 5
724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴