موزیک خوان Music Reader

بردیا صدرنوری کنسرت مثنوی را برگزار کرد

بردیا صدرنوری کنسرت مثنوی را برگزار کرد

موزیک خوان: بردیا صدرنوری از آهنگسازان و نوازندگان پیانوی کشورمان در تازه ترین فعالیت موسیقایی اش کنسرت تک نوازی پیانوی ایرانی خودرا با نام مثنوی در شهر رِن فرانسه برگزار کرد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، کنسرت پیانوی ایرانی «مثنوی» با هنرمندی بردیا صدرنوری آهنگساز و نوازنده موسیقی کشورمان در تالار «خانه انجمن ها - Maison des associations» شهر رِن کشور فرانسه اجرا شد.
در این کنسرت بردیا صدرنوری با پیانویی که کوک ایرانی شده بود به مرکب نوازی در دستگاهها و مقام های ماهور، دشتی، سه گاه، همایون، چهارگاه، نوا و اصفهان پرداخت و پس از استقبالی که تماشاگران از این شیوه نوازندگی به عمل آوردند، وی بار دیگر به اجرای نغماتی در مایه اصفهان پرداخت. در حین اجرای برنامه نیز تصاویری برای قطعات مختلف کنسرت با هنرمندی پرهام عرب طراحی شده بود که در زمان اجرای برنامه به تناوب قطعات تغییر می کرد.
برگزار کننده این کنسرت در توضیح تازه ترین اجرای زنده بردیا صدرنوری نوشته بود:
«شنیدن نوای شرقی و موسیقی اصیل ایرانی از ساز جهانی پیانو، تجربه ای جذاب برای شنوندگان غیر ایرانی موسیقی است که از طرف انجمن گیلارت فرانسه در کنسرت پیانو بردیا صدرنوری تقدیم حضار می شود.
در بیشتر اوقات، موسیقی ایرانی با سازهای ایرانی و بومی اجرا و شنیده شده است. اجرای موسیقی کلاسیک و سنتی و نیز فولکلور ایرانی و ارائه ظرایف و حالات آن با سازی مانند پیانو که صدای آن به گوش شنونده غیرایرانی آشناتر است از طرفی غنای موسیقی ایرانی و توانایی نوازنده آنرا می رساند و از سویی قابلیت پیانو بعنوان یک ساز جهانی و مادر سازها را بیش از پیش به نمایش می گذارد.
«مثنوی» کنسرت بداهه نوازی پیانو بردیا صدرنوری پیانیست ایرانی و نام آشنای موسیقی ایرانی است که سبک منحصر به فرد خودرا در نوازندگی ملودی های ایرانی با پیانو دارد.
بداهه نوازی و خلق در لحظه ملودی های ناب ایرانی در کنار بازاجرای آزادانه ملودی ها در دو ژانر موسیقی کلاسیک و موسیقی فولکلوریک ایرانی، مدگردی (مرکب نوازی) در قالب سیستم های ۱۲ گانه موسیقی ایرانی و با کوک ناتامپره، تکنیک نوازندگی خاص او، از خاصیت های کنسرت ها و آلبوم های موسیقی بردیا صدرنوری است.
او با نوای پیانواش آرامش را به علاقه مندان موسیقی هدیه می دهد و آرامش موسیقی اش را حاصل نگاهش به زندگی می داند. زندگی که به اعتقاد او با تمام فراز و فرودها، تلخ و شیرین ها، آمد و شدها و بود و نبودهایش، جریان دارد.»


منبع:

1400/11/12
12:32:49
5.0 / 5
648
تگهای خبر: انجمن , پیانو , سنتی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱