موزیک خوان Music Reader

روباه ها رکورد شکست

روباه ها رکورد شکست

تابلو «روباه ها» رکورد گرانترین اثر فروخته شده «فرانتس مارک» را جا به جا کرد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، تابلو نقاشی «روباه ها» اثر «فرانتس مارک» نقاش آلمانی به گرانترین اثر فروخته شده در جریان حراجی اخیر آثار هنری قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز تبدیل شد.
این تابلو نقاشی در سال ۱۹۱۳ خلق شده است و بعد از آنکه از طرف یک موزه آلمانی به وارثان یهودی آن بازگردانده شد در حراجی به مزایده گذاشته شد. تابلو نقاشی «روباه ها» سال ها در موزه ای واقع در «دوسلدورف» به معرض نمایش گذاشته می شد. مسئولان این موزه این تابلو نقاشی را بعنوان هدیه از یک مجموعه دار خصوصی دریافت کرده بودند. قبل از این که «روباه ها» به مالکیت موزه دربیاید این نقاشی به یک بانکدار آلمانی و یهودی تعلق داشت. این بانکدار بعد از خروج از یک اردوگاه کار الزامی برای فرار به شیلی و فراهم کردن هزینه مهاجرت به ناچار «روباه ها» را فروخت.
مسئله استرداد این تابلو نقاشی سال ها مورد بررسی قرار گرفت تا این که این نقاشی در نهایت سال قبل به وارثان اصلی بازگردانده شد.
تابلو نقاشی «روباه ها» در جریان حراجی اخیر کریستیز به قیمت ۴۲.۷ میلیون پوند معادل ۵۷ میلیون دلار به فروش رسید. ارزش تقریبی این نقاشی حدود ۳۵ میلیون پوند معادل ۴۶.۸ میلیون دلار برآورد شده بود. با به فروش رسیدن «روباه ها» رکورد گرانترین اثر فروخته شده «فرانتس مارک» شکسته شد. قبل از این تابلو نقاشی که در سال ۲۰۰۸ از این هنرمند به قیمت ۲۴.۲ میلیون دلار فروخته شده بود بعنوان گران ترین اثر «مارک» شناخته می شد.1400/12/11
21:53:08
5.0 / 5
649
تگهای خبر: آثار , مهاجرت , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵