موزیک خوان Music Reader

جشنواره نوای مهر برگزیدگانش را شناخت

جشنواره نوای مهر برگزیدگانش را شناخت

آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر» عصر ۱۵ اسفندماه با حضور تعدادی از هنرمندان برگزار شد و برگزیدگانش را شناخت.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری اولین جشنواره ملی موسیقی «نوای مهر»، در ابتدای این مراسم، محمدعلی فقیه (سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید) در سخنانی اظهار داشت: مبحث امروز، خوشبختانه یکی از رشته های پرطرفدار هنر است که وجودش با هارمونی، توازن و اعتدال عجین شده است. اگر ما در ایران از موسیقی حرف می زنیم یکی از وجوه آن انرژی زایی و تحرک روحی و روانی است. درست برعکس آن چیزی که بعضی می گویند. موسیقی ای که ما بر آن تاکید داریم موسیقی تحرک آور است. در دوران پر افتخار دفاع مقدس بخشی از آن شور و انرژی که می گرفتند از موسیقی بود. قطعاتی که ما امروز آنها را زمزمه می نماییم. در واقع موسیقی زبان مشترک بین المللی برای انتقال پیام است.


او افزود: اگر ما موسیقی را بعنوان یک مفهوم که هنرمندان بزرگ دنیا آنرا تعریف می کنند و درباره تاثیرات میان نسلی آن سخن می گویند برآورد نماییم، باید گفت موسیقی اثر نافذی دارد. حتی موسیقی بی کلام به درستی پیام خویش را منتقل می کند. ما ارزش های فراوانی در کشور داریم و چیزی آنها را ماندگار نمی کند، مگر این که در لفافه هنر منتقل شود.
فقیه تصریح کرد: امروز که نیاز داریم ارزش ها را با زبان گیرا منتقل نماییم، موسیقی بسیار موثر است و ما در بنیاد شهید بطور قطع حمایت می نماییم. بخصوص موسیقی مردمی که بار بیشتری به دوش می کشد.


در ادامه این مراسم گروه کر «مهر وطن» به سرپرستی مسعود نکویی قطعاتی را برای مخاطبان اجرا کردند.
بخش دیگری از مراسم، به اهدای برگزیدگان بخش نماهنگ اختصاص داشت. بهرام دهقانیار به نمایندگی بیانیه هیات داوران را قرائت کرد.
در بخش نماهنگ با اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی از نماهنگ «رسم عاشقی» به تهیه کنندگی اسحاق مجیدی بعنوان رتبه اول، نماهنگ «اقیانوس بی پایان» به تهیه کنندگی مریم رزاقی و عبدالرضا باقری بعنوان رتبه دوم، نماهنگ «ایرانیم» به تهیه کنندگی هادی طاهرفر بعنوان رتبه سوم، نماهنگ «هدیه» به تهیه کنندگی کامران همت پور بعنوان رتبه چهارم و نماهنگ «نشانی» به تهیه کنندگی حسن قهرمانی تجلیل شد.
همینطور هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نماهنگ «فاطمیون حرم» به تهیه کنندگی آستان قدس و نماهنگ «عشقی به نام ایران» به تهیه کنندگی علی یگانه قدردانی نمود.
بنا بر این گزارش در ادامه مراسم، برگزیدگان بخش «تک آهنگ» عرضه شدند و مجید انتظامی به نمایندگی از هیات داوران این بخش آرا برگزیدگان را اعلام نمود.


هیات داوران جشنواره در بخش سرود دانش آموزی با اهدای تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی از گروه سرود «نسیم صبا» از استان چهارمحال و بختیاری بعنوان رتبه اول، گروه سرود «آوای مهر طاها» از اصفهان و گروه سرود «مصباح الهدی» از فارس به صورت مشترک بعنوان رتبه دوم و گروه سرود «شهید فرجی» از تهران و گروه سرود «جوانه ها» از مشهد مشترکاً بعنوان رتبه سوم تجلیل به عمل آوردند.
در این بخش و در قسمت تک خوان از علی اصغر قهرمانی تکخوان گروه سرود «شهید فرجی»، از تهران بعنوان تک خوان برگزیده تجلیل شد.
همینطور هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از امیر کرامتی تکخوان گروه سرود «ندای ثامن» از تهران و نیما نیک بخت تکخوان گروه سرود «آوای مهر طاها» از اصفهان قدردانی نمود.
اما در بخش گروههای کر، هیات داوران از تکخوان گروه کر «پارسه» محمد رضازاده تقدیر بعمل می آورد.
هیات داوران با اهدای لوح تقدیر از گروه کر «شقایق» به سرپرستی عباس بهادر از چهارمحال بختیاری تجلیل نمود.
گروه کر مهر وطن به سرپرستی مسعود نکویی رتبه اول، گروه کر «پارسه» به سرپرستی طیب فقیه رتبه دوم و گروه کر «طنین» به سرپرستی احسان صادقیان رتبه سوم را در این بخش کسب کردند.


منبع:

1400/12/16
20:43:09
5.0 / 5
457
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱