موزیک خوان Music Reader

تلاش بزرگترین موزه هنر اوکراین برای صیانت از آثار

تلاش بزرگترین موزه هنر اوکراین برای صیانت از آثار

بزرگترین موزه هنر اوکراین که از زمان حمله روسیه به این کشور تعطیل شده است، حالا تمهیداتی را برای صیانت از آثار هنری این موزه آغاز نموده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال، این روزها کارکنان موزه ملی «آندری شپیتسکی»، بزرگترین موزه هنری اوکراین روند جمع آوری و بسته بندی آثار هنری موزه را آغاز نموده اند تا در صورت حمله روسیه به غرب اوکراین آمادگی صیانت از میراث هنری کشورشان را داشته باشند.
تصاویر ثبت شده از وضعیت فعلی این موزه نشان می دهند، یکی از گالری های موزه کاملا خالی شده است و آثار هنری باروک در جعبه قرار داده شده اند.
این موزه در شهر «لویو» واقع شده است و درهای آن از زمانی که حمله روسیه به اوکراین از ۲۴ فوریه شروع شد به روی مردم بسته شد. با ادامه جنگ در اوکراین اماکن فرهنگی و تاریخی این کشور نیز با خطر مواجه گشته اند.


«ایهور کوژان» مدیر این موزه می گوید، روزانه تماس هایی از موسسات فرهنگی اروپا دریافت می کند که به او پیشنهاد کمک می دهند.
مدیر بخش دست نوشته ها و کتاب های نادر این موزه می گوید، هنوز نمی داند چطور بیش از ۱۲هزار اثر که در جعبه ها جمع آوری شده اند را در جای امنی نگهداری کند.


سایر اماکن «لویو» همچون این موزه تلاش می کنند از آثار هنری و فرهنگی مهم در جریان این جنگ محافظت کنند.
محفظه های نمایش در موزه «تاریخ مذهب» حدودا همگی خالی هستند. در «کلیسای لاتین» مجسمه ها را با پلاستیک، یونولیت و کارتن پوشانده اند تا از آنها در مقابل انفجارهای احتمالی محافظت کنند.
مدیر موزه «آندری شپیتسکی» با اشاره به این که این موزه در جریان دو جنگ جهانی سالم باقی مانده در بین سالن ها و دیوارهای خالی این موزه بیان کرد: «موزه باید سالم بماند. مردم باید در آن حضور پیدا کنند؛ به خصوص کودکان. آنها باید درباره پایه های فرهنگشان بیاموزند.»
منبع:

1400/12/18
14:17:36
5.0 / 5
447
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان