موزیک خوان Music Reader
رضا بابك:

نمی دانستم تولدم این چنین نزدیک است !

نمی دانستم تولدم این چنین نزدیک است !

رضا بابک می دانست سالروز تولدش نزدیک است ولی فکر نمی کرد به این زودی روز تولدش از طریق برسد و تبریک آنرا بشنود.


۲۰ اسفند سالروز تولد رضا بابک است، یکی از هنرمندان خاطره سازی که در خیلی از آثار درخشان کودک و بزرگسال حضور داشته است.
او در روز تولدش آرزو می کند جهان هستی از ناپاکی ها دور شود و راستی و زیبایی بر آن حاکم شود.
وقتی در تماس تلفنی خبرنگار ایسنا، با تبریک سالروز تولدش مواجه می شود، با خنده و شگفتی می گوید: می دانستم تولدم همین روزهاست ولی فکر نمی کردم این چنین نزدیک باشد! حساب روزها از دستم در رفته بویژه که خیلی هم از خانه بیرون نمی روم. هرچند این روزها چند باری جهت شرکت در برخی از برنامه ها به کوچه و خیابان زدم. به هر حال امیدوارم اُمیکرون، آخرین سویه کرونا باشد و از شر این ویروس رها شویم و باردیگر با آرامش از خانه بیرون برویم و کنار هم باشیم.
بابک در سالروز تولدش آرزو می کند که جهان هستی از ناپاکی ها و ظلم و ستم جدا شود و زیبایی و راستی بر آن حاکم شود، دروغ از میان برود و رنگ های زیبا جایگزین تیرگی ها شوند و البته بی درنگ اضافه می کند: ولی این را هم بگویم که در متن سیاهی هم میتوان رنگ های زیبا زد و طرح هایی بدیع خلق کرد. این را می گویم چون در نقاشی آنرا امتحان کرده ام و خوب جواب می دهد.
او البته از حال و روز مردم اندوهگین است و با جلیل فرجاد که اخیرا همسرش را از دست داده، ابراز همدردی می کند: از این اتفاق خیلی ناراحت شدم. آنها خانواده بسیار خوبی هستند، خانواده با همان تعریف بزرگ و قشنگش، کسانی که در عرصه هنر هم دلسوز و کوشا هستند، برای دختران عزیزش مونا و مارال، آرزوی صبر و شکیبایی دارم. حس آنان را کاملا درک می کنم چون خودم هم این درد را چشیده ام و سال ها پیش، همسر عزیزم را از دست داده ام.


بابک ادامه می دهد: روزهای سختی است، هم برای ما و هم برای همه جهان اما امیدوارم روزهایی روشن تر پیش روی همه جهانیان باشد. نفس در سینه مردم حبس شده و تحت فشارهای بسیاری هستند. امیدوارم این فشارها کم شود تا کمی به آرامش برسند.
از او درباره برنامه هایش برای سال نو می پرسیم که توضیح می دهد: می دانید که به من می گویند، رضا پروژه، همیشه چندین پروژه در سر دارم تا ببینیم کدام یک عملی می شود ولی امیدوارم بتوانم سال آینده یک نمایشگاه نقاشی برپا کنم در آن نمایش های کوچکی هم اجرا کنم.
بابک که پیشتر هم نمایشگاه نقاشی خویش را با نام «زنگ نقاشی» برگزار کرده بود، ادامه می دهد: برای نمایشگاه تازه ام ایده های زیادی دارم. با یکی از دوستانم، اکبر یادگاری که نقاشی حرفه ای است، چند کار مشترک داریم. او حرفه ای است و من مبتدی و طرح هایم بچگانه و آماتوری است ولی با همراهی یکدیگر نقاشی هایی کشیدیم و برای نخستین بار است که پای تابلوهای نقاشی، دو امضا خواهیم داشت اما به جز این کارهای مشترک، خودم هم کارهای دیگری دارم و در کنار این دو، روی تصویر یکسری از بازیگران نسل خودم و نسل قبلی، نقاشی کشیده ام و در مجموع در این نمایشگاه، تابلوهایی در سه بخش خواهیم داشت.
این نمایشگاه برای بابک فقط یک نمایشگاه نقاشی نخواهد بود. او تصمیم دارد بخش دیگری از پروژه های خویش را در کنار این نمایشگاه عملی کند. یکی از این پروژه ها اجرای چند مونولوگ(تک گویی نمایشی) است که بابک می خواهد علاوه بر نوشته های خودش از بعضی نمایشنامه نویسان دیگر هم بخواهد تا او را در اجرای این کار یاری دهند و برایش نمایشنامه هایی کوتاه بنویسند.
او می گوید: این تک گویی ها باید مناسب اجرا در فضای بسته باشند تا در نمایشگاه اجرا و تکرار شوند. البته برای انجام این کار، فضاسازی و نورپردازی هم خواهیم داشت.
این بازیگر که دستی هم در سرودن شعر دارد و دلبسته ادبیات است، دوست دارد در کنار اینها، بخشی هم برای اجرای شعرهای خودش در نظر بگیرد. بخشی که البته با تصویر همراه باشد.
می گوییم آقای بابک یک نمایشگاه است و چندین ایده و او با خنده می گوید: به جز اینها بخشی هم برای نمایش آثار حجمی داریم و حتما موسیقی هم خواهیم داشت!
رضا بابک و خسرو شکیبایی


منبع:

1400/12/20
13:26:04
5.0 / 5
544
تگهای خبر: آثار , بازی , بازیگر , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
موزیک خوان