موزیک خوان Music Reader

هنوز استعفای مدیر خانه هنرمندان پذیرفته نشده است

هنوز استعفای مدیر خانه هنرمندان پذیرفته نشده است

ایرج راد، رئیس شورایعالی خانه هنرمندان می گوید که هنوز استعفای مجید رجبی معمار، در شواری عالی این خانه بررسی و پذیرفته نشده است.


راد در پاسخ به ایسنا درباره بررسی استعفای مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران که شب گذشته از جانب او اعلام شد، توضیح می دهد: در آخرین جلسه شورایعالی که روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه برگزار شد، آقای رجبی معمار استعفای خویش را مطرح نمودند و قصد داشتند گزارشی را درباره عملکرد خود ارائه دهند که من نه استعفای ایشان را گرفتم و نه گزارش شان را. چونکه مقرر شد در جلساتی که پس از تعطیلات نوروز در هیات مدیره خانه هنرمندان ایران خواهیم داشت، درباره این قضیه تصمیم گیری نماییم و شورایعالی هم نظر خویش را بیان کند.
او ادامه می دهد: ازاین رو هم اکنون استعفای آقای رجبی معمار، بررسی و پذیرفته نشده است.
راد ضمن اشاره به تنگناهای مالی شدیدی که خانه هنرمندان ایران با آن دست به گریبان است، اضافه می کند: خانه هنرمندان ایران واقعا گرفتار مشکلات مالی است و حتی در پرداخت حقوق کارکنان با موانع جدی رو به روست. پرسنل این خانه به علت سابقه حضور خود و علاقه مندی خود به این مکان، همراهی بسیاری داشته اند ولی این وضعیت در دراز مدت امکان پذیر نیست.
رییس شورایعالی خانه هنرمندان ایران ادامه می دهد: در این زمان نامه نگاری های گوناگونی با مسؤلان مختلفی برای دریافت بودجه انجام دادیم و مشکلات خویش را توضیح داده ایم که فقط مبالغ بسیار اندکی دریافت کرده ایم و با آن بخشی از حقوق کارکنان خانه را پرداختیم.
راد با یادآوری گستردگی برنامه های خانه هنرمندان ایران و فعالیت مستمر آن حتی در دوران کرونا خاطرنشان می کند: با وجود همه مشکلات، خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر خویش را سر پا نگه داشتند ولی متاسفانه این مکان با این همه فعالیتهای گسترده مورد حمایت قرار نگرفته است و بخصوص در دو سه سال گذشته این حمایت بسیار ضعیف و کمرنگ بوده است. به صورتی که خانه هنرمندان ایران چندین بار تا مرز تعطیلی پیش رفته است ولی با حمایت و ایستادگی کارکنان مجموعه و شورایعالی به فعالیت خود ادامه داده است ولی این شرایط دشوار نمی تواند تا ابد ادامه پیدا کند و باید فکری جدی برای پشتیبانی از این مکان مهم فرهنگی کرد.
مجید رجبی معمار، مدیر عامل خانه هنرمندان ایران شب گذشته، چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه اعلام نموده به علت فشارهای اقتصادی از سمت خود استعفا داده است.

منبع:

1400/12/27
11:55:36
5.0 / 5
485
تگهای خبر: فرهنگ , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
موزیک خوان