موزیک خوان Music Reader
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد:

آغاز واریز عیدی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

آغاز واریز عیدی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

به گزارش موزیک خوان مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از آغاز واریز عیدی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عضو این صندوق و دارای هنرکارت اطلاع داد و اظهار داشت: در آستانه نیمه شعبان، سومین مرحله بسته حمایتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بعنوان عیدی نوروز، طبق وعده قبلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر به حساب هنر کارت اعضای این صندوق واریز می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی روز چهارشنبه با اشاره به جزییات ارائه تسهیلات و بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، اظهار داشت: سومین مرحله بسته حمایتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از امروز به مناسبت شب عید نوروز و میلاد امام زمان(عج) به حساب متصل به هنرکارت بیش از ۷۰ هزار نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر واریز می شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مبلغ این واریزی برای فعالین حوزه فرهنگ و هنر دارای هنرکارت یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان است که ظرف ۲۴ ساعت آینده به حساب متصل به هنرکارت آنها واریز می شود.
بگفته پوراحمدی، تمامی اعضای تایید شده صندوق اعتباری هنر که دارای حساب هنرکارت هستند مشمول دریافت این کمک هزینه ها و عیدی نوروز هستند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همین طور یادآور شد، برای ۳ هزار و ۳۱۱ نفر از هنرمندانی که تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ نسبت به تکمیل پروسه ثبت نام خود در سایت صندوق اعتباری هنر و هنرکارت اقدام نموده بودند، هدیه شب یلدا به مبلغ یک میلیون تومان نیز به حساب هنرکارت آنها واریز خواهد شد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با ذکر این نکته که با تلاش محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه تسهیلات و ارائه بسته های حمایتی به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه موافقت شده بود و طبق قرار قبلی در اولین مرحله از شب یلدا ارائه این تسهیلات حمایتی شامل تسهیلات بلاعوض و ضروری در قالب طرح های یادمان، شمیم و جوانه شروع شده است، گفت: مرحله اول (بلاعوض) از محل بسته های حمایتی در اولین مرحله به مناسبت شب یلدا به حساب هنرکارت هنرمندان واریز شد.
پوراحمدی همین طور با اشاره به سه مرحله ای بودن پرداخت بسته های حمایتی، اشاره کرد: در اردیبهشت ماه و در روزهای ماه مبارک رمضان نیز مبلغی به هنرکارت واجدان شرایط واریز خواهد شد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مجموع خدمات حمایتی ارائه شده صندوق اعتباری هنر در قالب یارانه تامین اجتماعی، یارانه بیمه تکمیلی، پرداخت مقرری ماهیانه طرح تکریم و مستمری، پرداخت های ضروری درمان و زندگی، بسته حمایتی معیشتی و پرداخت تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد به هنرمندان عزیز کشور در سال ۱۴۰۰ را بیش از ۶ هزار میلیاردریال عنوان نمود و اظهار داشت: سیاست راهبردی صندوق برمبنای حمایت و توانمندسازی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور برنامه ریزی شده است و از هیچ کوشش در این راه فروگذار نخواهیم کرد.
منبع:

1400/12/27
19:21:06
5.0 / 5
685
تگهای خبر: بیمه , خدمات , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳