موزیک خوان Music Reader

برگزاری نمایشگاه نقاشی کرونا، دشمن مشترک در پشتیبانی از کودکان محک

برگزاری نمایشگاه نقاشی کرونا، دشمن مشترک در پشتیبانی از کودکان محک

پانزدهمین نمایشگاه و دومین نمایشگاه نقاشی آنلاین هنرجویان کودک و نوجوان تارا بهبهانی از 19 تا 26 فروردین در پشتیبانی از کودکان مبتلا به سرطان انجام می شود.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، در نمایشگاه نقاشی آنلاین هنرجویان کودک و نوجوان تارا بهبهانی که حاصل تلاش سالانه ۵۶ هنرمند کودک و نوجوان ۶ تا ۱۸ سال با موضوع «کرونا، دشمن مشترک» است، آثار در قالب نقاشی آبرنگ، رنگ روغن و نقاشی دیجیتال نمایش داده می شود.
تارا بهبهانی نقاش و مدرس دانشگاه که در پانزده سال قبل با همراهی هنرجویان کودک و نوجوان خود نمایشگاهی در پشتیبانی از کودکان محک برگزار کرده است، درباره موضوع این دوره از نمایشگاه اظهار داشت: دست و پنجه نرم کردن با بحران کرونا و روزهای بیماری و قرنطینه تجربه ای بود که تقریباً بیشترمان در بیش از ۲ سال قبل آنرا گذرانده ایم. ناتوانی، ضعف، درماندگی و سوالات بی پاسخ در جریان روند بیماری درگیرمان کرد و به ستوه مان آورد. تحمل روزهای بیماری برای خیلی از ما جدید و تجربه اش دلخراش و ناراحت کننده بود.
وی با اعلان اینکه این تجربه می توانست زمینه آگاهی و روشنگری جامعه را فراهم آورد، افزود: ما با کرونا فهمیدیم که چگونه بیماری ناشناخته ای می تواند زندگی ها را دگرگون کند. تجربه ای که خانواده کودکان مبتلا به سرطان با آن دست و پنجه نرم می کنند و با دلهره و اضطراب، روز را به شب و شب را به روز می رسانند.
بهبهانی که در ۲۰ سال فعالیت خود بیش از ۶۰۰ هنرجوی کودک و نوجوان را در حوزه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده است، اضافه کرد: کرونا و سرطان دشمنان مشترک ما هستند و نبرد با این دشمنان مشترک در یک یا چند جبهه خلاصه نمی گردد. همراهی همگان برای شکست کرونا لازم است همانگونه که روزهای سخت درمان سرطان نیز با همراهی نیکوکاران می تواند به سلامتی برسد.
وی در آخر تاکید کرد: ۵۶ هنرمند کودک و نوجوان نیز در جبهه مبارزه با سرطان و کرونا، دست به دست هم دادند تا تعابیرشان را از کرونای سهمگین به تصویر بکشند و آنچه از فروش آثارشان کسب می کنند به تامین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان اختصاص دهند. تهیه این آثار توسط هنردوستان که بصورت خرید نمادین آثار است موجب می شود تا کودکان و نوجوانانی که عشق به هم نوع ریشه در زندگی شان دارد با استواری بیشتری سالهای سال در راه مؤثر بودن در شکست سرطان توسط کودکان مبتلا به سرطان، گام بردارند.
نمایشگاه نقاشی هنرجویان کودک و نوجوان تارا بهبهانی بمنظور حفظ فاصله گذاری اجتماعی و سلامت همگان همانند سال قبل بصورت آنلاین و مجازی در سایت مؤسسه خیریه محک به آدرس http: //mhak.ir/onlinegallery از ۱۹ تا ۲۶ فروردین ماه انجام می شود.

1401/01/17
21:31:11
5.0 / 5
653
تگهای خبر: آثار , خرید , دانشگاه , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵