موزیک خوان Music Reader
علیرضا پوراستاد:

با صدای بلند در کوه آواز خواندم و حنجره ام صدمه دید!

با صدای بلند در کوه آواز خواندم و حنجره ام صدمه دید!

به گزارش موزیک خوان علیرضا پوراستاد با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره سفارش اشتباه بعضی از اساتید خوانندگی که باعث صدمه دیدن صدایش شد، توضیح داد. وی همینطور از محمدرضا لطفی بعنوان بهترین و تاثیرگذارترین استادش نام برد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی شبکه پنج، برنامه جشن رمضان شب گذشته با حضور علیرضا پوراستاد، خواننده و سرپرست تیم صداسازی مرکز ووکولوژی ایران روی آنتن رفت.
پوراستاد، بعد از اجرای قطعات «عشق ادامه داد» و «کجای دنیا» درباره مشکلی که برای صدایش به وجود آمد، اظهار داشت: در گذشته بعضی از استادان ناآگاه حوزه خوانندگی به هنرجویان سفارش می کردند که برای یادگیری خوانندگی و بهبود قدرت صدا باید کارهایی مانند آواز خواندن با صدای بلند در کوه را انجام دهند. متاسفانه من هم از این سفارش ها پیروی می کردم اما با گذر زمان متوجه علائمی مانند گرفتگی صدا و سرفه متداوم شدم. بعد از یک مدت متوجه شدم مشکلات صدایم جدی است و احتیاج به درمان آنها دارم. حدود دو سال با این مشکلات کلنجار رفتم و سپس ناچار به انجام عمل جراحی شدم.
علیرضا پوراستاد افزود: تعزیه خوانی در خانواده ما یک مبحث ارثی است و بنابراین من هم این کار را انجام داده ام. یکی از دایی های من تعزیه خوان ماهری است که سبب شد از ۵ الی ۶ سالگی تعزیه خوانی را آغاز کنم و حدودا تمامی نقش های تعزیه را بعنوان یک موافق خوان اجرا کنم. تعزیه هنر بسیار جذابی است که سبب می شود انسان بعد از ورود به آن قادر به دل کندن از آن نباشد. من به صورت غیر رسمی همواره تعزیه خوانی را ادامه می دهم چون که بسیار به این کار علاقه دارم.
وی ادامه داد: بهترین خاطره من از ماه رمضان آن است که توانستم با اجرای مناجات در برنامه «ماه من» از شبکه سه مادرم را خوشحال کنم و حس خوبی به او بدهم.
او اظهار داشت: من همیشه عاشق یادگیری بودم و استادان بسیاری داشتم اما بهترین و تاثیرگذارترین استادی که ملاقات کردم محمدرضا لطفی بود که توانست به تمام آموزه های من شکل و شمایل درستی بدهد.
ویژه برنامه جشن رمضان هر شب ساعت ۲۱: ۴۰ به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید از شبکه پنج سیما پخش می شود.
منبع:

1401/01/28
22:26:10
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
موزیک خوان