موزیک خوان Music Reader

سفیر نیجریه خواهان انتقال تجارب پارک فناوری اطلاعات البرز به کشورش شد

سفیر نیجریه خواهان انتقال تجارب پارک فناوری اطلاعات البرز به کشورش شد

موزیک خوان: سفیر جمهوری فدرال نیجریه خواهان کمک های پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات(فاوا) مستقر در استان البرز در انتقال تجربه و فناوری های این پارک به کشورش شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی پارک فاوا مستقر در البرز، « یاکوبو سنتوراکی سلیمان» در بازدید از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مستقر در البرزبه تشریح شرایط کشور نیجریه پرداخت و با ابراز علاقه مندی جهت راه اندازی و تأسیس پارک فناوری در کشور خود، از پروژه گلخانه هوشمند و شرکت های مودم ساز پارک فاوا استقبال کرد.
وی همین طور با اشاره به برگزاری اجلاس آتی کمیسیون مشترک همکاریهای مشترک ایران-نیجریه در خردادماه امسال، خواهان حضور فعال پارک فاوا در این اجلاس شد.
مشاور وزیر و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در این بازدیدصادرات داده های فرهنگی و هنری، ارائه خدمات ابری و صادرات این خدمات به کشورهای منطقه، کاربرد IOT در مسائل امنیت غذایی، مدیریت مصرف آب و شهر هوشمند، ایجاد زیرساخت های سیستم عامل باز و فراگیر نمودن کاربرد آن در ایران و کشورهای فارسی زبان منطقه، بومی سازی فناوری سخت افزاری مورد نیاز در صنعت CT و شبکه ملی اطلاعات و لجستیک هوشمند (حمل بار به وسیله پهپاد وIOV) را از پروژه های پیشران پارک فاوا معرفی نمود.
«محمدجعفر صدیق دامغانی زاده» همچنین با اشاره به گلخانه هوشمند پارک فاوا، گلخانه IOT(اینترنت اشیاء) را نخستین گلخانه تمام مکانیزه کشور عنوان نمود و اظهار داشت: این گلخانه در فضایی به مساحت ۱۰۰ مترمربع در پارک فاوا راه اندازی شده و در مقایسه با سایر گلخانه ها از کاهش مصرف آب و افزایش بازدهی محصولات برخوردارست.
در ادامه احسان چیت ساز، مشاور ارشد توسعه بازار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات ضمن معرفی اعضای پارک فاوا، به بررسی ابعاد فنی و بین المللی جهت ایجاد پارک علم و فناوری در کشور نیجریه پرداخت و از آمادگی پارک فاوا برای مساعدت با استقرار پارک آی. سی. تی در کشور نیجریه آگاهی داد.
عباس قنبری باغستان، مشاور ارتباطات و امور بین الملل پارک فاوا نیز گزارش مفصلی از کارهای پارک، محورهای فعالیت ها و زمینه های بالقوه پارک برای توسعه همکاریهای بین المللی، خدمات و ظرفیت های قابل ارائه و همین طور به معرفی سایت های فعال پارک فاوا در سه استان البرز، مشهد و سمنان ارائه کرد.
همچنین دو طرف درباب چگونگی آموزش و تربیت نیروی انسانی و متخصص در نیجریه از طرف پارک فاوا، هزینه راه اندازی گلخانه های هوشمند در مقیاس های مختلف، تطبیق فناوری مودم های تولید شده ایران در سایر کشورها و چگونگی انتقال تجربه و دانش شرکت های مستقر در پارک فاوا به کشور نیجریه به گفت و گو پرداختند.
سفیر کشور جمهوری فدرال نیجریه در آخر از شرکت های مستقر در پارک فاوا همچون شرکت اتصال صنعت میانه، ارگ جدید و گلخانه هوشمند آی. او. تی بازدید کردند.
منبع:

1401/01/31
10:07:34
5.0 / 5
552
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴