موزیک خوان Music Reader
با همراهی دو هنرمند موسیقی؛

پروژه بر ردیف به ایستگاه سوم رسید

پروژه بر ردیف به ایستگاه سوم رسید

سومین آلبوم از پروژه موسیقایی بر ردیف با هنرمندی سیاوش کامکار نوازنده سنتور و مهرداد اعظمی کیا نوازنده کمانچه پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، سیاوش کامکار نوازنده سنتور و مهرداد اعظمی کیا نوازنده کمانچه در ادامه کارهای مشترک موسیقایی خود آلبوم سوم از پروژه «بر ردیف» را با محوریت دستگاه «سه گاه» منتشر نمودند.
این دو هنرمند در پروژه جدید خود دو قطعه «سه گاه» و «تصنیف سه گاه» را پیش روی مخاطبان قرار داده بودند. این در حالیست که قبل از این نیز دو آلبوم از پروژه «بر ردیف» مشتمل بر دستگاه شور در بهمن سال ۱۴۰۰ با قطعات «شور» و تصنیف «در کوی تو» و دستگاه همایون در اسفند ۱۴۰۰ با قطعات «همایون» و «تصنیف همایون» را پیش روی مخاطبان قرار داده بودند.
سیاوش کامکار همچون هنرمندان جوان موسیقی کشورمان است که نوازندگی سنتور را ابتدا نزد مادرش سودابه سالم و سپس نزد پدرش پشنگ کامکار فرا گرفت. او در زمینه آهنگسازی نیز هنرجوی هوشنگ و ارسلان کامکار بوده و مبانی و سلفژ را نزد احسان ذبیحی فر آموخته است. سیاوش کامکار عضو گروه ژاو است و تا حالا پنج آلبوم به اسامی «بارانی بر دریا» (تکنوازی سنتور)، «از آب ها به بعد» (سنتور و ارکستر) و «باغی در صدا» (کوارتت زهی و سنتور) «رو» (برای گروه سازهای ایرانی) و آلبوم منظره نگاه برای سنتور و ویلنسل را عرضه نموده است.

مهرداد اعظمی کیا هم همچون نوازندگان جوان موسیقی ایرانی است که فعالیت خودرا در عرصه نوازندگی کمانچه و آهنگسازی ادامه می دهد. همراهی با گروه موسیقی «مقام» به سرپرستی مهران اعظمی کیا، همکاری با گروه موسیقی «ژولیاگ» به سرپرستی امین حیدری، همراهی با گروه «همنوازان حصار» به سرپرستی علی قمصری، همکاری با گروه موسیقی «افشارستان» به سرپرستی میلاد درخشانی و حضور در کنسرت فستیوال بین المللی مسکو به سرپرستی مجید درخشانی، همکاری با گروه رامشگران و کنسرت با استاد اردشیر کامکار (سرپرستی سعید قربانی)، کنسرت با همنوازان حصار به سرپرستی علی قمصری در فستیوال بین المللی موسیقی مسکو و حضور در چندین آلبوم موسیقایی همچون «خوشا سرو» به خوانندگی حسام الدین سراج و «نزدیک تر از دور» با همکاری شروین مهاجر همچون کارهای این هنرمند در عرصه موسیقی است.


منبع:

1401/02/07
08:01:22
5.0 / 5
549
تگهای خبر: كنسرت , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
موزیک خوان