موزیک خوان Music Reader

انتشار اولین طراحی های رولینگ از هری پاتر

انتشار اولین طراحی های رولینگ از هری پاتر

به گزارش موزیک خوان اولین نقاشی هایی که «جی. کی. رولینگ» برای به تصویر کشیدن «هری پاتر» خلق کرده بود منتشر خواهند شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، زمانی که «جی. کی. رولینگ» کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» را نوشت، شخصیت ها را فقط بواسطه کلمات خلق نکرد، او برای این شخصیت ها تصویرگری هم کرد.
این نقاشی ها در زمان چاپ کتاب در آن منتشر نشدند، اما حالا به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد انتشار این کتاب در نسخه چاپ جدید به همراه داستان منتشر خواهند شد.
یکی از این نقاشی ها «هاگرید»، پروفسور «آلبوس دامبلدور» و «پروفسور «مک گوناگل» را در کنار یکدیگر به تصویر کشیده و پنج نقاشی کوچک نیز «خیابان دیاگون» را به معرض نمایش گذاشته است.
تمامی این نقاشی ها اولین احساسات «رولینگ» را نسبت به شخصیت هایی نشان می دهند که حالا برای کودکان سراسر جهان شناخته شده هستند. تا حالا بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از مجموعه کتاب های «هری پاتر» در سراسر جهان به فروش رسیده و به ۸۰ زبان جهان ترجمه شده است.
کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» ماه آتی به مناسبت سالگرد انتشار، به همراه طراحی های دهه ۹۰ «رولینگ» و جلد مشهوری که در سال ۱۹۹۶ توسط «توماس تیلور» یک طراح تازه کار خلق شده است به چاپ می رسد.
«تیلور» که حالا ۴۸ ساله است می گوید: «اغلب از من می پرسند آیا زیر فشار و استرس برای طراحی جلد اولین نسخه کمر خم کرده ام؟... اما این سوال برای این به وجود می آید که این روزها به سختی می توان دورانی را تصور کرد که کسی هیچ اسمی از «هری پاتر» نشنیده باشد. من در سال ۱۹۹۶ دانشجوی رشته هنر بودم، بتازگی فارغ التحصیل شده بودم و برای پیدا کردن اولین تجربه تصویرگری تلاش می کردم.»
نسخه جدید کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» به مدت یک سال برای فروش ارائه خواهد شد و شامل توضیح درباره رازی می شود که مدت ها ذهن علاقه مندان به این داستان را مشغول کرده است. زمانی که «تیلور» در سن ۲۳ سالگی برای طراحی انتخاب شد، از او خواسته شد بر روی جلد پشتی کتاب تصویر یک جادوگر را طراحی کند.


«تیلور» می گوید برای خلق این جادوگر قصد داشته پدر به اصطلاح جادویی خودش را به تصویر بکشد، مردی به نام «رابرت» با کلاهی نوک تیز و یک پیپ بزرگ. بگفته این تصویرگر، سوالاتی همچون «این مرد کیست؟»، «آیا رازی در این میان وجود دارد؟»، «آیا این سرنخی برای اتفاقی است که در کتاب های بعدی اتفاق خواهد افتاد؟ » و «چه چیزی در جیب کت این جادوگر مرموز وجود دارد؟» در ذهن خوانندگان به وجود آمده بود.
«تیلور» می گوید با انتشار تصویر این جادوگر روی جلد کتاب فرضیات مختلفی به وجود آمد و موجی از نامه ها و ایمیل ها روانه «بلومزبری» شد تا اینکه از او خواستند تصویر «آلبوس دامبلدور» را جایگزین این جادوگر کند.
«تیلور» در گفت وگویی به یکی دیگر از سوالات طرفداران این کتاب پاسخ داد. "در جیب این جادوگر چه چیزی قرار داشت؟" این تصویرگر بیان کرد: «فکر می کردم شاید یک جوجه تیغی باشد... شاید چیزی باشد که به آن نیاز داشته باشد. فکر نمی کردم این نقاشی به اثری مهم تبدیل گردد که تمام زندگی تحت تاثیر آن باشم. فکر می کردم اولین اثرم بطور کاملا فراموش شود.»
در ماه مارس امسال یک کتاب بسیار سالم از اولین چاپ «هری پاتر و سنگ جادو» در یک مزایده به قیمت ۶۹، ۰۰۰ پوند به فروش رسید. فقط ۵۰۰ نسخه از چاپ اول این کتاب در سال ۱۹۹۷ منتشر گردید که ۳۰۰ نسخه از آن به کتابخانه ها و مدرسه ها ارسال شد و باقی به کتاب فروشی ها عرضه شدند.
منبع:

1401/02/26
10:25:56
5.0 / 5
651
تگهای خبر: دانشجو , طراحی , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
موزیک خوان