موزیک خوان Music Reader

کاریکاتورهای رنگی اردشیر محصص روی دیوار می رود

کاریکاتورهای رنگی اردشیر محصص روی دیوار می رود

به گزارش موزیک خوان نمایشگاه «رنگ های اردشیر» با ۱۵ اثر از کاریکاتورهای اردشیر محصص ششم خرداد در گالری آرتیبیشن برگزار می گردد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، نمایشگاه «رنگ های اردشیر» با ۱۵ اثر از کاریکاتورهای اردشیر محصص ششم خرداد در گالری آرتیبیشن به صورت آنلاین برگزار می گردد.
خلق آثار اردشیر محصص با دیدگاه انتقادی و طنزی گروتسک و در اواخر دهه ۳۰ شروع شد، یعنی همان روزگاری که کاریکاتور در ایران صرفاً بار کمدی را بر دوش داشته است.
هادی حیدری، کاریکاتوریست در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه درباره رنگ در آثار این هنرمند، نوشته: «رنگ های اردشیر! برخی از این آثار خود به خود طنزی سیاه و تأثیرگذار در دل داشتند و محصص با خطوطی قدرتمند و در بعضی آثارش با رنگ های ویژه، آنها را وارد طرح ها و کاریکاتورهایش کرد. به باور من، آن چه محصص را شخصیتی جالب و قابل بحث می کند، فراتر از هنرش، هوش هنرمندانه در نوع عرضه آثارش است، آنجایی که با طرح های سیاه و سفیدش همان کاری را انجام می دهد که با رنگی کردن آنها».
نمایشگاه «رنگ های اردشیر» با ۱۵ اثر رنگی از اردشیر محصص از تاریخ ۶ خرداد تا ۱۵ خرداد به صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن به آدرس: arthibition.net برگزار خواهد بود.


منبع:

1401/03/04
11:36:52
5.0 / 5
459
تگهای خبر: آثار , مد , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴