موزیک خوان Music Reader

همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی با دانشگاه تربیت مدرس

همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی با دانشگاه تربیت مدرس

موزیک خوان: در دیدار معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس بمنظور بررسی زمینه های مشترک برای انعقاد تفاهم نامه، به تشکیل پژوهشکده هنرهای اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس برای ارتقای هنرهای ایرانی اسلامی اشاره شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پویا محمودیان (معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی) بمنظور بررسی موضوعات مشترک برای انعقاد تفاهم نامه همکاری، با منصور یگانه رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس روز گذشته، سه شنبه - سوم خردادماه ۱۴۰۱ در دفتر خود دیدار و در مورد زمینه های این همکاری گفت و گو کرد.
استفاده از ظرفیت دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس در زمینه پژوهش هنر، برگزاری سمینار و کارگاه های آموزشی، استفاده از توان دانشجویان در تدوین پایان نامه های مسئله محور در زمینه صنای دستی، استفاده از توان علمی اساتید این دانشگاه همچون مطالب موردبحث بود.
همچنین استفاده از «ناحیه نوآور مدرس» که از میدان انقلاب تا بخش قابل توجهی از کارگر شمالی گستره آنست برای ایجاد ناحیه نوآور صنایع دستی بمنظور نمایش ظرفیت های این حوزه و «پارک علم و فن آوری مدرس» برای تقویت شرکت های خلاق و دانش بنیان حوزه صنایع دستی از دیگر موارد مطرح شده در امتداد هم افزایی بین دو مجموعه بود.
تشکیل پژوهشکده هنرهای اسلامی در دانشگاه تربیت مدرس برای ارتقای هنرهای ایرانی اسلامی و نیز تشکیل مدارس تابستانی هنر از دیگر مطالبی بود که در این نشست عنوان شد. رضا افهمی معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری، مهدی کشاورز افشار عضو هیئت علمی دانشکده، میثم روشن عضو کارگروه پژوهشکده هنرهای اسلامی و نادر فلاح مدیرکل پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی از دیگر حاضران این جلسه بودند.

منبع:

1401/03/05
22:37:05
5.0 / 5
557
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان