موزیک خوان Music Reader

باید از طرح های کارآفرینی زنان در صنایع دستی حمایت کرد

باید از طرح های کارآفرینی زنان در صنایع دستی حمایت کرد

موزیک خوان: دومین نشست تخصصی بانوان کشور با رویکرد توانمندسازی زنان در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی روز سه شنبه 24 خرداد 1401 اجرا شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، در این جلسه که با حضور معصومه پاشایی بهرام رییس فراکسیون مناطق آزاد و نماینده مجلس شورای اسلامی، مریم جلالی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مریم کاظمی پور معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان، سوده نجفی عضو شورای شهر تهران و تعدادی دیگر از مسئولان همچون مدیر خدمات کسب وکار وزارت صمت، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی، دبیر اجرائی کمیسیون کارآفرینان مجلس و مدیران رسانه ملی و نمایندگانی از سازمان بهزیستی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایندگان بانوان مناطق آزاد، فعالان حوزه کارآفرینی انجام شد به نقش توانمندسازی بانوان در توسعه جامعه و اهمیت آن پرداخته شد.
مشاور امور بانوان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در این جلسه اظهار داشت: باتوجه به اهداف دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و در اولویت قرار گرفتن توانمندسازی زنان به لزوم پشتیبانی از طرح های کارآفرینی زنان و عملیاتی شدن این طرح ها با بهره گیری از فناوری ها و توسعه دیجیتالی و نقش آموزش دراین زمینه و ایجاد قوانین حمایتی طرح های خلاقانه و پژوهشی باید توجه کرد.
معصومه پاشایی بهرم رییس فراکسیون مناطق آزاد نیز در این جلسه اظهار داشت: هویت سازی و فرصت سازی و اجرای قوانین پشتیبانی از کارآفرینان زن و ضرورت ارتباط متقابل و تمرکز بر اهداف مناطق آزاد را زمینه ای مفید برای توسعه زیر ساخت های مشارکت زنان در اقتصاد خواهد بود.
مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: در زمینه صنایع دستی پشتیبانی از کارآفرینان خصوصاً بانوان بسیار مورد تاکید است و ایجاد حمایت های قانونی و توسعه راهکارهای جنسیتی برای توسعه کسب وکار زنان در کارهای اقتصادی خصوصاً صنایع دستی در مناطق آزاد بسیار مورد اهمیت است.
کاظمی پور معاون بانوان وزارت ورزش در ادامه این جلسه بر نقش و اهمیت توانمندسازی بانوان در زمینه های ورزشی به ارائه راهکارهایی پرداخت و بر پشتیبانی از بانوان در این عرصه اصرار کرد.
سوده نجفی عضو شورای شهر تهران نیز از به اشتراک گذاشتن تجربیات توانمندسازی بانوای و همکاریهای مشترک در این عرصه سخن گفت و بر ضرورت توجه به استعداد و نقش زنان در چرخه اقتصادی و تدابیر وبژه برای بهره مندی درست از این مساله پرداخت.
در این جلسه همین طور سخنرانان به نقش مشترک همکاری در زمینه توانمندسازی زنان و ایجاد کمیته های همکاری مشترک پرداختند و فعالان حوزه کارآفرینی به ارائه طرح های پژوهشی و خلاقانه با بهره گیری از تکنولوژی های جدید اشاره کردند.
منبع:

1401/03/25
23:48:10
5.0 / 5
501
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دیجیتال , سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان