موزیک خوان Music Reader
در حاشیه سفر استانی هیات دولت؛

مشکلات هنرمندان شهرضایی بررسی گردید

مشکلات هنرمندان شهرضایی بررسی گردید

به گزارش موزیک خوان مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همزمان با سفر استانی هیات دولت به استان اصفهان به نمایندگی از وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و هنر و فعالان قرآنی شهرستان شهررضا دیدار و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی روز پنج شنبه ۲۶ خرداد همزمان با سفر استانی دولت به استان اصفهان بعنوان نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی شهرستان های شهرضا و دهاقان دیدار نمود.
پوراحمدی در این دیدارها ضمن شنیدن مسائل و مشکلات هنرمندان این شهرستان پاسخگوی مطالبات آنها بود.
وی با اشاره به ریشه های عمیق فرهنگی وهنری استان اصفهان اظهار داشت: این استان یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین استانهای کشور از نظر پیشینه تاریخی و فرهنگی در کشور است. این استان مهد هنر و صنایع ظریفه است که با تلاش هنرمندان آن باعث شده است فرهنگ و هنر اصیل این منطقه از کشور پویا و زنده باشد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه اضافه کرد: نزدیک به ۴ هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر این استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند. این استان زادگاه هنرمندان بزرگی است که از سرمایه های معنوی کشور ما محسوب می شوند.
مشاور وزیر ارشاد اظهار نمود: صندوق اعتباری هنر خدمات خویش را در پنج بخش بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، تسهیلات قرض الحسنه ضروری و بلاعوض، طرح تکریم و کمک مستمری به اعضای زیر پوشش عرضه می دهد. علیرغم محدودیت های منابع مالی با برنامه ریزی های انجام شده تلاش نمودیم حداکثر اقدامات در جهت رفع مشکلات بیمه ای و معیشتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خصوصاً در روزهای شیوع ویروس کرونا صورت گیرد.
پوراحمدی با اشاره به اقدامات صندوق در استان ها اظهار داشت: هم اکنون صندوق ۳۶ نمایندگی فعال در سرتاسر کشور دارد. از راه نمایندگان استانی به صورت مرتب پیگیر وضعیت اصحاب فرهنگ و هنر در استان ها هستیم. از طرف دیگر طی جلسات با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها تلاش در رفع موانع مطرح شده در استان ها در راه عرضه خدمات به اعضا هستیم. همینطور طی دیدارهای چهره به چهره با هنرمندان طی سفرهای استانی مسائل و مشکلات مطروحه بررسی می شود. ما با هدف استمرار و توسعه خدمات به دنبال رونق کسب و کارهای فرهنگی باتوجه به ظرفیت هر منطقه هستیم تا زمینه توانمند سازی هرچه بیشتر خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور برقرار شود.
وی دیدار با هنرمندان شهرضا و دهاقان را فرصت مغتنمی دانست و اظهار داشت: طی این سفر مشکلات بیمه ای، تکریم و مستمری و معیشتی هنرمندان این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت. کل مطالب مطرح شده دسته بندی و باتوجه به امکانات صندوق در جهت رفع مشکلات اقدامات لازم به عمل می آید.


منبع:

1401/03/30
08:45:54
5.0 / 5
529
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳