موزیک خوان Music Reader

نمایشگاهی برای نمایش شکوه رافائل

نمایشگاهی برای نمایش شکوه رافائل

موزیک خوان: نمایشگاه هنری برای گرامیداشت پانصدمین سالگرد درگذشت «رافائل» هنرمند چیره دست رنسانس برگزار می گردد تا مرهمی باشد بر اخبار منفی و ‌پریشانی های جهان.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، در سال ۱۵۲۰ خبری در سراسر ایتالیا و اروپا پیچید: «رافائل» نقاش، معمار، طراح، عتیقه شناس و یک نابغه به تمام عیار در ششم آوریل سال ۱۵۲۰ بطور ناگهانی در سن ۳۷ سالگی از دنیا رفت.
پنج قرن بعد از آن مرگ ناگهانی، گالری ملی لندن با برگاری نمایشگاه بزرگی به این هنرمند بزرگ رنسانس ادای احترام می کند. این نمایشگاه در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۰ اجرا شود اما به سبب همه گیری ویروس کرونا به تعویق افتاد.
۹۰ اثر، که ۲۹ مورد از آنها تابلو نقاشی هستند در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته می شوند تا استعداد و مهارت «رافائل» را به تصویر بکشند. یکی از طراحی هایی که در این نمایشگاه وجود دارد، اثری است که بتازگی کشف شده است، و به احتمالاً به سال ۱۵۱۲ یا ۱۵۱۳ متعلق می باشد. این طراحی مریم مقدس و عیسی مسیح را به تصویر می کشد و کارشناسان دریافته اند که «رافائل» خالق این طراحی است.
«ماتیاس ویوال» یکی از سه مدیر این نمایشگاه بیان کرد: «رافائل زمانی که درگذشت، مشهورترین هنرمند رم و یکی از مشهورترین هنرمندان اروپا بود و به سرعت به یک اسطوره تبدیل شد... او قسمتی از DNA سنت بصری غرب است. »برگزاری نمایشگاهی به مناسبت سالگرد درگذشت «رافائل» اولین بار در سال ۲۰۱۵ در «گالری ملی لندن» عنوان شد.
«گابریل فینالدی»، مدیر این گالری معتقد می باشد آثار «رافائل» بطور قابل توجهی در بریتانیا به معرض نمایش گذاشته می شوند: در گالری ملی لندن ۱۰ مورد نقاشی این هنرمند نگهداری می شود و موزه بریتانیا، موزه اشمولین در آکسفورد و گالری ملی اسکاتلند نیز شماری از آثار «رافائل» را در اختیار دارند.
با شروع همه گیری ویروس کرونا، گالری ملی لندن نمایشگاه اش را لغو نمود. این گالری سه دوره تعطیلی را پشت سر گذاشت.
در نهایت نمایشگاه «رافائل» در گالری ملی لندن در ماه آوریل شروع شد. فعالیت این نمایشگاه تا سی و یکم جولای ادامه خواهد داشت.
«فینالدی» بیان کرد: «ما دوران سخت و پرهیاهویی را سپری کردیم و رافائل برایمان مرهم است، چونکه جهان او جهان شکل های آرامش بخش و جهان توازن و تناسب است.»
«بالداساره کاستیلیونه» (که یک نویسنده، دیپلمات، محقق و از دوستان نزدیک رافائل بود) اثر «رافائل» سال ۱۵۱۹


منبع:

1401/04/05
11:49:15
5.0 / 5
492
تگهای خبر: آثار , طراحی , مد , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان