موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

مأموریت های عسگرپور در خانه هنرمندان

مأموریت های عسگرپور در خانه هنرمندان

به گزارش موزیک خوان ایرج راد رئیس شورایعالی خانه هنرمندان ضمن تشریح اولویت های مدنظر برای انتخاب مدیرعامل جدید، ابراز امیدواری کرد که اهداف خانه هنرمندان در دوره جدید محقق شود.ایرج راد رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران درباره انتخاب محمدمهدی عسگرپور بعنوان مدیرعامل جدید خانه هنرمندان ایران و خصوصیت هایی که این چهره شناخته شده عرصه هنر و مدیریت فرهنگی و هنری دارد، به خبرنگار مهر اظهار داشت: طی بررسی هایی از طرف کلیه اعضای شورای عالی خانه هنرمندان و بر مبنای ضوابط مدنظر شورای عالی و اساسنامه خانه، انتخاب مدیرعامل خانه هنرمندان ایران صورت گرفت و این گونه نبود که یک شخص به تنهایی مدنظر باشد.
وی توضیح داد: شورای عالی خانه هنرمندان ایران بر مبنای وضعیت فعلی خانه، اهدافی داشته که به بخشی از آنها دست پیدا کرده و به بخش مهمی از آن اهداف نتوانسته دسترسی پیدا کند. به همین دلیل جمع بندی و بررسی صورت گرفت و معیارهایی را برای خود به دست آوردیم تا فردی که بعنوان مدیرعامل خانه هنرمندان انتخاب می شود دارای این مشخصات باشد.
رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران اشاره کرد: افرادی که بعنوان کاندیدای مدیرعاملی خانه هنرمندان ایران معرفی شده بودند هر کدام دارای جایگاه ویژه، ارزش ها، توانمندی ها و خدماتی هستند که قرار نیست با انتخاب ما ارزش ها، توانمندی و مدیریت آنها زیر سؤال برود. در بین کاندیداها افرادی حضور داشتند که در مدیریت های خیلی بالاتر قرار داشته و توانمندی بالایی هم دارند. انتخاب نهایی مدیرعامل بر مبنای تطبیق گزینه ها با اهداف خانه هنرمندان انجام شد. در نتیجه انتخاب ما بر مبنای این که که کدام فرد مطابق اساسنامه و برای اهداف و خانه هنرمندان بیشتر می تواند مفید و مؤثر باشد، صورت گرفت.
راد درباره چشم انداز پیش روی خانه هنرمندان ایران باتوجه به انتخاب مدیرعامل جدید هم اظهار نمود: تلاش ما بر این است که رو به جلو حرکت نماییم و این حرکت به سمت تکامل باشد. امیدوار هستم شورای عالی خانه هنرمندان و مدیرعامل دست به دست هم داده و با برنامه ریزی های دقیق و استراتژی مشخص به اهداف خانه هنرمندان ایران برسند. اهداف خانه پیچیده نیست. از ابتدا قرار بود خانه هنرمندان مرکزی باشد از تجمع هنرمندان رشته های مختلف که در رابطه با هم، و در جریان کار و هنر یکدیگر قرار بگیرند و بتوانند با این نزدیکی و شناخت بیشتر از هنرهای مختلف برای ایجاد تحرک و گسترش در جامعه هنری بهره ببرند.
وی که از چهره های با سابقه شورای عالی خانه هنرمندان ایران است در ادامه سخنان خود تصریح کرد: نگاه این است خانه هنرمندان می تواند یک آکادمی و فرهنگستان باشد تا بتواند کارهای متفاوت را از راه تعامل، گفتگو و ارتباط هنرمندان با یکدیگر در جهت خلاقیت، پیشبرد مسائل هنری و پیشبرد فرهنگ در امتداد اهداف متعالی، انجام دهد و دراین زمینه الگوساز باشد. خانه می تواند در ارتباط با مردم، در ارتباط با علاقه مندان به هنر و در ارتباط با علاقه مندانی که در رشته های مختلف هنری فعال می باشند، یک ارتباط فرهنگی و هنری به وجود بیاورد. خانه هنرمندان به دنبال این است که دراین زمینه ها توانمند باشد.
رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران افزود: این نگاه وجود دارد که خانه هنرمندان می تواند برای بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری که باید اتفاق بیافتند پیشنهاد دهنده باشد. حتی می تواند به مسئولانی که مقرر است در عرصه فرهنگ و هنر خدمت کنند پیشنهاد دهنده باشد.
راد در انتها تاکید کرد: همه این مسائل دست به دست هم داد تا نگاه تازه تری به جریانات داشته باشیم و بر مبنای معیارهایی که در نظر گرفتیم انتخابی از میان عزیزان و بزرگوارانی که بعنوان کاندیدا عرضه شدند و هر کدام ارزش ها و جایگاه خویش را دارند، داشته باشیم و به گزینه نهایی برسیم.

1401/04/07
23:40:02
5.0 / 5
415
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
موزیک خوان