موزیک خوان Music Reader

خانه لرزاده پشت درهای بسته در انتظار چیست؟

خانه لرزاده پشت درهای بسته در انتظار چیست؟

«خانه موزه لرزاده» مدتی است به بهانه بازسازی تعطیل شده، در حالیکه معلوم نیست شهرداری بعنوان مالک این بنای ثبت شده در لیست آثار ملی، برای هر نوع تغییر و یا دخل و تصرف در آن از میراث فرهنگی مجوزهای لازم را گرفته است؟ از طرفی، وضعیت نامعلوم این خانه موزه، نگرانی هایی را درباره سرنوشت مبهم آن بوجود آورده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در پایان یکی از کوچه های بهار شیراز در خیابان شریعتی تهران، خانه ای با معماری مدرن و معاصر به چشم می خورد؛ خانه ای که محلی ها از نام و نشانش چیزی نمی دانند و شاید تنها معماری نامتقارن آن به چشمشان آمده باشد. خانه استاد حسین لرزاده ـ معمار معاصر ـ که پس از فراز و نشیب هایی، از سال ۱۳۹۸ بعنوان موزه به حیات خود ادامه داده است.
این روزها اما «خانه لرزاده» که میان ساختمان های بلند محصور شده، در بلاتکلیفی به سر می برد و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظارش است. از آغاز سال درهای این موزه را بدون اطلاع رسانی به روی مردم بسته اند و شهرداری که مالک آن است، بی سر و صدا به باسازی آن پرداخته و تا کنون هم پاسخگوی وضعیت خانه لرزاده نبوده است. در طول مدتی هم که درهای این خانه بسته شده، نگرانی ها و واکنش ها نسبت به وضعیت نامعلوم آن بیشتر شده است، با این وجود شهرداری بدون توجه به این واکنش ها همچنان به کار خود ادامه می دهد. بررسی و پرس وجوهای میدانی خبرنگار ایسنا حاکی از این است که درهای خانه لرزاده دیگر قرار نیست بعنوان موزه به روی مردم باز باشد و شاید دفتری برای استقرار نیروهای اداره شهرسازی شود.
تعطیلی خانه موزه لرزاده/ عکس ها در تاریخ ۸ تیر ۱۴۰۱ توسط خبرنگار ایسنا ثبت شده است


منبع:

1401/04/12
16:06:45
5.0 / 5
415
تگهای خبر: آثار , شهرداری , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
موزیک خوان