موزیک خوان Music Reader

اعضای شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک عرضه شدند

اعضای شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک عرضه شدند

اولین جلسه شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی و اعضای شورای سیاست گذاری این رویداد هنری در مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولین جلسه شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک با حضور عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاست گذاری دوسالانه دوازدهم، عبدالرحیم سیاهکارزاده رییس مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، بهزاد اژدری رییس هیأت مدیره انجمن هنرمندان سفال گر ایران، هیربد همت آزاد دبیر هنری دوسالانه یازدهم، رسول جلیلی، فریده تطهیری مقدم، محبوبه ابراهیم زاده، کورش آریش، مجتبی قربانی، فرزاد فرجی و احدالله شکری پور در مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.
در این جلسه، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک اظهار داشت: وظیفه شورای سیاست گذاری از این حیث حائز اهمیت می باشد که به ریل گذاری و تعیین سیاست های حاکم بر دوسالانه می پردازد و دبیر هنری جشنواره متناسب با این ریل گذاری، برنامه ریزی های لازم را در امتداد برگزاری هرچه شایسته تر دوسالانه انجام می دهد.
سهرابی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: یکی از جدی ترین رویکرد های ما، برقراری ارتباط میان رویدادهای هنری با حوزه دانشگاه و پژوهش است. یک رویداد هنری هنگامی اثرگذار خواهد بود که کارهای علمی و پژوهشی ضمیمه آن شود. ما تمامی رویدادهای هنری مان را به این سمت برده ایم و در ادامه نیز به این مساله توجه ویژه ای خواهیم داشت.

سهرابی ضمن اشاره به برگزاری شایسته دوسالانه یازدهم، از کوشش های هیربد همت آزاد دبیر هنری دوسالانه گذشته تشکر کرد.
در بخش دیگری از این جلسه، هیربد همت آزاد دبیر هنری دوسالانه یازدهم در سخنانی اظهار داشت: جایگاه سفال و سرامیک به عنوان یک رسانه بسیار اهمیت دارد. به نظر من میزان عمق و نفوذ سفال و سرامیک در بستر فرهنگی ما از تمامی هنرهای تجسمی بیشتر است. سفال و سرامیک بیش از ۱۲ هزار سال سابقه دارد و با مردم ارتباط مستقیمی برقرار کرده است.
وی اضافه کرد: ممکنست سایر رشته های هنرهای تجسمی با مردم ارتباط عمیقی نداشته باشند اما سفال و سرامیک پیوند عمیقی با مردم برقرار ساخته و به عنوان هنری اثرگذار در بین مردم نهادینه شده است.
همت آزاد عنوان کرد: دوسالانه ها آخرین دستاوردها و توانایی های هنرمندان عرصه های هنری را به نمایش می گذارند و در کنار این، واجد کارکرد اجتماعی هم هستند؛ چونکه بستری برای بیان دغدغه های اجتماعی هنرمندان فراهم می کنند.
در ادامه این جلسه، افراد حاضر در جلسه نکات و نظرات خودرا در امتداد برگزاری هرچه شایسته تر دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک بیان نمودند.
در اختتام این جلسه نیز احکام هریک از اعضای شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک توسط عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاست گذاری دوسالانه دوازدهم به آنها اعطا شد. بر این اساس، رسول جلیلی، فریده تطهیری مقدم، محبوبه ابراهیم زاده، کورش آریش، مجتبی قربانی، فرزاد فرجی و احدالله شکری پور به عنوان اعضای شورای سیاست گذاری دوسالانه دوازدهم معرفی گشتند.

1401/04/22
22:15:13
5.0 / 5
441
تگهای خبر: انجمن , جشن , جشنواره , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
موزیک خوان