موزیک خوان Music Reader
غدیر در آینه فرهنگ و هنر، ۱۶؛

دغدغه های یک گروه هم خوانی برای غدیر

دغدغه های یک گروه هم خوانی برای غدیر

موزیک خوان: سرپرست و موسس یکی از گروههای هم خوانی آوای مذهبی و آیینی از دغدغه ها و انگیزه های تشکیل این مجموعه که به نام غدیر مزین شده، سخن گفت.هادی نصیری مؤسس و سرپرست گروه هم آوایی «الغدیر» در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به انگیزه ها و دغدغه های این گروه آئینی برای خوانش و اجرای آثار موسیقایی مذهبی و انتخاب عنوان گروه برگرفته از واقعه غدیر خم بیان کرد: سال ۱۳۸۸ بود که تصمیم گرفتیم به همت و همراهی برخی از دوستان گروه «الغدیر» را تأسیس نماییم و تقریباً دو سالی شد که توانستیم به ثبات در فعالیت هایمان برسیم. از همان ابتدا هم بنا به پیشنهادی که بنده ارائه کردم، متفق القول بودیم که عنوان «الغدیر» برای این گروه ثبت گردد و خیلی هم خوشحال بودیم که همه اعضای گروه با این انتخاب موافقت بودند. چونکه این نام مربوط به ولایت حضرت علی (ع) و متعلق به یکی از اعیاد بزرگ شیعیان است که برای ما بسیار اهمیت دارد.
وی اضافه کرد: گروه هم آوایی «الغدیر» یکی از فعال ترین گروههای هم آوایی در عرصه تولید آثار موسیقایی در رابطه با موضوع غدیر چه در زمینه تصویری و چه در زمینه صوتی است. آثاری که با اتکا به عنایت های امیرالمومنین (ع) و مردم عزیزمان خوشبختانه مورد توجه قرار گرفته و باعث شده تا در رسانه ملی هم بتوانیم آثارمان را ارائه نماییم. ما در همین چارچوب بود که پس از تولید ۷ قطعه اثر موسیقایی با موضوع واقعه غدیر، پویش «آوای غدیر» را راه اندازی کردیم که بتواند به سهم خود در انتقال پیام واقعه غدیر نقشی را ایفا کند.
سرپرست گروه هم آوایی «الغدیر» بیان کرد: این پویش در قالب های مختلفی انجام شد که یکی از آنها مربوط به اجرای گروه در مناسبت های مختلف به شکل رایگان است که متأسفانه به سبب کرونا متوقف گردید اما بطور قطع در صورت فراهم شدن چنین امکانی ما نهایت تلاشمان را می نماییم تا به عشق امیرالمومنین (ع) در برنامه ها و مراسم مختلف بصورت رایگان خدمتگزار مردم باشیم. پویش دیگر ما هم در قالب فضای مجازی صورت گرفت. بر این مبنا که مردم بیایند و در فضای مجازی آثار شاخص گروه الغدیر را بازخوانی یا در مجالس مختلف آنرا اجرا کنند. پویشی که خوشبختانه با استقبال مردم مواجه گردید.
نصیری اظهار داشت: یکی از این قطعات مربوط به اجرای اثر «امیر عالم» بود که خوشبختانه با هشتگ آوای غدیر مورد توجه اقشار مختلف مردم خصوصاً کودکان و نوجوانان قرار گرفت و این جای خوشی داشت که معرفت امیرالمومنین (ع) و واقعه غدیر با این زبان توانسته بازخورد خوبی از مخاطب دریافت کند و جامعه مذهبی و حتی بقیه اقشار دنبال شنیدن کارهایی از این دست باشند. اتفاقاً همین انگیزه ها بود که موجب شد مدتی پیش دست به تولید و انتشار قطعه «من اهل نجفم» بزنم که خوشبختانه بواسطه شعر سید جواد پرئی از شاعران شناخته شده آثار مذهبی و تنظیم محمد مصباح مورد توجه قرار گرفت و انگیزه من را دو چندان کرد که خوانندگی آثار آئینی را با جدیت بیشتری دنبال کنم.
وی اضافه کرد: آنچه از این قطعه برایم بسیار دارای اهمیت بود، عشق و علاقه کودکان و نوجوانان ایرانی به حضرت مولا بود که بواسطه فراخوانی که منتشر نموده بودم با همراهی پدرها و مادرهایشان در این قطعه من را همراهی کردند و این من را تشویق کرد تا بواسطه تجربیاتی که دراین زمینه اندوخته ام این مسیر را با همراهی کودکان و نوجوانان سرزمین ادامه دهم و امیدوار هستم مورد رضای امیرالمومنین (ع) قرار بگیرد.


منبع:

1401/04/27
19:13:49
5.0 / 5
403
تگهای خبر: آثار , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان