موزیک خوان Music Reader
یك خوشنویس:

خط تنها شناسنامه هنر ملی ایران است

خط تنها شناسنامه هنر ملی ایران است

به گزارش موزیک خوان خراسان رضوی یک خوشنویس اظهار داشت: باید به خوشنویسی توجه بیشتری شود؛ چونکه خط تنها شناسنامه هنر ملی ما است.


مجید رجایی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با برگزاری نمایشگاه خوش نویسی خود که در گالری اشراق حوزه هنری مشهد برگزار شد، اظهار نمود: این نمایشگاه چهارمین آئین نمایش آثار انفرادی من است و تلاش داشته ام تا آنچه را که در طول این سال ها توانستم به توانایی های خوش نویسی خود اضافه کنم، به مخاطب عرضه کنم. همین طور بزرگترین هدف من این است که بتوانم موفق شوم و به عنوان یک شخصیت موثر آثار خودرا ارائه دهم.
وی با اشاره به مضامین آثار این نمایشگاه اضافه کرد: اهتمام کرده ام که در این نمایشگاه آثار متنوعی را تقدیم نگاه مخاطب کنم و به سبک و شیوه خود بپردازم. در این نمایشگاه تنوع آثار بسیار بالا است و مضامین آثار شامل اشعار کلاسیک، موضوعات مذهبی و آیات شریف قرآن می شود که همه این ها به نگاه مخاطب کمک می نماید تا بتواند آنچه که علاقه دارد را انتخاب نماید و خریداری کند.
این خوشنویس بیان کرد: متریالی که در این نمایشگاه مشاهده می شود تنوع رنگی در رنگ مرکب، رنگ قاب و کاغذها است. در بعضی کارها که نقاشی خط بوده، خود کارهای رنگ را انجام داده ام و هارمونی رنگی را به آنچه مدنظرم بوده نزدیک کردم تا مخاطبان به بهترین شکل جذب شوند.
رجایی در ارتباط با اشعاری که برای خوشنویسی انتخاب نموده است، اظهار داشت: شاعرانی مثل خیام و سعدی، عارفانه و عاشقانه های حافظ و فضل، متانت، ادب و روحیه وطن دوستی فردوسی من را جذب می کند و به همین جهت توانستم مضامینی از اشعار آنها را انتخاب کنم که بیشترین تاثیرگذاری را بر مخاطب داشته باشد.
وی با اعلان اینکه به هنر خوشنویسی بها داده نمی گردد، عنوان کرد: مشهد متاسفانه در استقبال از این هنر بسیار ضعیف است. ما در کشوری زندگی می نماییم که باید به خوش نویسی به شکل دیگری پرداخته شود؛ چونکه تئاتر، نقاشی و مجسمه سازی متریال هنر کشور ایران محسوب نمی شوند و تنها شناسنامه هنر ملی ما در جهان خط است.
این خوشنویس با اشاره به این که متاسفانه خوش نویسی آن گونه که باید در کشور ما شناخته شده نیست، افزود: وقتی در راه شناخت هنری برای مردم فعالیت خاصی صورت نمی گیرد ما چه انتظاری داریم که مردم برای بازدید و خرید آثار هنری به نمایشگاه بروند. ما زمانی موفق می شویم که بتوانیم پروژه زمانی خاصی را در نظر بگیریم و برنامه ریزی نماییم که چگونه این هنر را بیش از پیش به مردم منتقل نماییم.
رجایی افزود: نتیجه آن خود به خود جاری خواهد شد، مردم با این هنر آشتی خواهند کرد، به نمایشگاه ها خواهند رفت و آثار هنری را خواهند خرید.
منبع:

1401/05/04
22:32:31
5.0 / 5
419
تگهای خبر: آثار , خرید , مجسمه سازی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
موزیک خوان