موزیک خوان Music Reader
توسط نشر ماهور؛

کتاب گفتگوهای موراکامی با سیجی اوزاوا منتشر گردید

کتاب گفتگوهای موراکامی با سیجی اوزاوا منتشر گردید

به گزارش موزیک خوان کتاب فقط درباره ی موسیقی: هاروکی موراکامی در گفت و گو با سِیجی اوزاوا با ترجمه آرش اسماعیلی توسط نشر ماهور منتشر گردید.



به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، مؤسسه فرهنگی - هنری ماهور کتاب «فقط درباره ی موسیقی: هاروکی موراکامی در گفت و گو با سِیجی اوزاوا» را با ترجمه آرش اسماعیلی در شمارگان ۵۰۰ نسخه، ۴۸۸ صفحه و بهای ۲۹۰ هزار تومان منتشر نمود.
این گفت وگوی بلندِ موراکامی با اُوزاوا مملو است از ملاحظات و ظرایفی که یک موزیسینِ حرفه ای باید در کارش لحاظ کند، اما در کتابی تخصصی نمی یابد و امکان آزمودنِ عملی آن حداقل در این سطح نیز، برای همگان مهیّا نیست. آن چه در این جلسه ها گفته می شود، نه فقط متریالی کاربردی است که می تواند مورد استفاده ی اجراکنندگان موسیقی قرار بگیرد و صحت کیفیت اجرای شان را ارتقا ببخشد، که نور افکندن بر زوایایی پنهان از شاهکارهای تاریخ موسیقی است که برای مخاطبان جدّی، آگاهی گسترده تر و ژرف تر و در نتیجه، حظّی دوچندان به ارمغان خواهد آورد.
در یک سویِ این میزِ کوتاهِ ژاپنی، موسیقیدانی سال مند نشسته که از معدود رهبرانی است که اقبال شاگردیِ دو رهبرِ افسانه ای، هربرت فُون کارایان و لئُونارد بِرنستاین و در نتیجه، درک عمیق و بی واسطه ی دو مکتب و رویکرد اجراییِ مهم تاریخ موسیقی را یافته، و در سویِ دیگر، ادیبی نشسته که در داستان هایش بارقه هایی از اُنس و دل بستگی اش به موسیقی هویداست، اما این جا، به یک باره، در قامت موسیقی شناسی دقیق و آگاه، رُخ می نمایاند.
اوزاوا از موسیقیدان های افسانه ای در سطح جهان است که سال ها رهبری بالاترین ارکسترهای سمفونیک و فیلارمونیک کشورهای مختلف را برعهده داشت. همچون اجراهای شاهکار او می توان به اجرای «کارمینا بورانا» اثر کارل ارف به همراه ارکستر فیلارمونیک برلین اشاره نمود.


منبع:

1401/05/10
09:29:15
5.0 / 5
484
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , كیفیت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
موزیک خوان