موزیک خوان Music Reader

تقدیر از عکاس ایسنا در همایش عکاسان مشهد

تقدیر از عکاس ایسنا در همایش عکاسان مشهد

موزیک خوان: خراسان رضوی در همایش عکاسان مشهد که به همت انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی برگزار شد، از محدثه زارع، عکاس خبرگزاری ایسنا، منطقه خراسان به عنوان عکاس برتر تقدیر به عمل آمد.امیر حاج عباسی، مسئول کانون عکس انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی، در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با کارهای این کانون اظهار نمود: انجمن سینمای جوانان مشهد از گذشته تا حالا در ۲ شاخه فیلم سازی و عکاسی فعالیت داشته اما هم اکنون کارهای عکاسی این انجمن محدود به آموزش شده و کارهای جانبی ندارد؛ این در حالیست که در گذشته این انجمن پاتوقی برای عکاسان علاقمند و کسانی که عاشقانه عکاسی را پیگیری می کردند، به حساب می آمد. حدود ۱۰ سال قبل گروهی از عکاسان کانونی را تحت عنوان کانون عکس انجمن سینمای جوانان تشکیل داده و حدود ۱۰ سال به خوبی فعالیت داشتند. بیشتر کارهای این گروه در رابطه با نقد و بررسی تورهای عکاسی، نمایشگاه ها و مسابقاتی که از دل این تورهای عکاسی شکل می گرفت، بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش عکس به مناسبت روز جهانی عکاسی در مشهد اضافه کرد: بعد از مدتی این کانون عکس به دلایلی تعطیل شد و فعالیت آن در سالهای ۹۴ یا ۹۵ در رخوت قرار داشت؛ سپس با بخشنامه ای جدید باردیگر کانون عکس شکل گرفت و آغاز به فعالیت کرد که دست رنج آن شامل برگزاری چندین photo walk و نمایشگاه هایی از تصاویر آن می شود. متاسفانه کرونا سبب تعطیلی این کانون شد و کسانی که در آن فعالیت داشتند نیز به دلیلهای مختلف علاقه ای به ادامه همکاری با آن مجموعه نداشتند. بدین جهت سید وحید حسینی، مدیر انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی، پیشنهاد کرد فعالیت کانون عکس باردیگر شروع شود. بدین جهت در امتداد راه اندازی کانون عکس به مناسبت روز جهانی عکس همایشی انجام شد تا تجلیل از خادمان عکاسی در شاخه های مختلف و آموزش عکاسی به عنوان وظیفه این کانون صورت گیرد.مسئول کانون عکس انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی بیان کرد: تا حالا در مشهد از کسانی مانند مدیران گالری ها و نگارخانه ها تجلیل نشده بود. بر این اساس از مدیر گالری گلستانه، مجید بندارمقدم، تشکر و قدرانی به عمل آمد. همین طور از فرشته کاملان به عنوان نمایشگاه گردان قدرانی صورت گرفت؛ فرشته کاملان حدود پنج دوره نمایشگاهی برگزار کرده که حاصل فروش این نمایشگاه در اختیار موسسه همدم قرار می گیرد. همین طور تا حالا هیچ وقت از کسی که پاتوق عکاسی را برگزار می نماید، قدردانی نشده بود. بدین سان از یکی از برگزارکنندگان پاتوق عکس و بهترین مدرس دانشگاه که در حوزه نرم افزار ادیت(ویرایش) تدریس می کند، قدردانی گردید برای اینکه کسانی که در حوزه عکاسی دیجیتال فعالیت می نمایند، می دانند اگر تسلط به نرم افزار ادیت، فوتوشاپ و... نداشته باشند، موفق نخواهند بود. همین طور از خانم محدثه زارع، عکاس خبرگزاری ایسنا به عنوان عکاس برتر تقدیر به عمل آمد.

ایجاد محیطی امن و برگزاری تورهای عکاسی

حاج عباسی اشاره کرد: بطور کلی سعی کردیم در برگزاری این همایش کاری جدید صورت گیرد. علاوه بر این ها ۲ سخنرانی تخصصی در این همایش ارائه شد که عناوین آن «چرا باید عکاسان زن ژاپن را بشناسیم» و «پایه های عکاسی معاصر» بود.

وی درباب برنامه های کانون عکس انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی در آینده عنوان کرد: برنامه های فراوانی برای آینده در نظر گرفته شده است. همچون آن می توان به تورهای عکاسی اشاره نمود که از اهمیت ویژه ای برخوردارست برای اینکه از این طریق بستر و محیطی امن فراهم می شود تا عکاسان بتوانند عکاسی کنند. بدین سبب تلاش می نماییم این محیط امن را برای عکاسان جوان فراهم سازیم. نقد و بررسی عکس، سخنرانی های مختلف، نمایشگاه های عکس گوناگون و برگزاری مسابقات عکاسی نیز از دیگر برنامه هایی است که در این کانون انجام خواهد شد.

محدثه زارع دارای گزارش های عکس چشم گیری است

فرامرز عامل بردبار، پیشکسوت عکاسی مشهد نیز در ارتباط با برگزاری همایش عکاسان مشهد و تقدیر از عکاسان به ایسنا اظهار داشت: همیشه در این مراسم ها از افراد شناخته شده، پیشکسوتان و اساتید تقدیر می شد اما برخی افراد هستند که دارای کارهای چشم گیری هستند اما به دنبال کسب نام و شهرت نیستند. بر این اساس آقای حاج عباسی، مسئول پاتوق عکس انجمن سینمای جوانان مشهد، این نظر را داد که از چنین افرادی تقدیر نماییم و به آنها بگوییم که درست است که شما دنبال کسب عنوان نیستید اما ما کارهای شما را رصد می نماییم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال خانم محدثه زارع، عکاس ایسنا که جزو عکاسان جوان و خوب است، طی چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی کرده و نگاه خوبی در مجموعه گزارش هایی که در ایسنا از وی پخش شده، دیده ایم. جالب اینجاست که آنقدر گزارش های عکس او قابل توجه بوده که نه فقط میان عکاسان خبری و رسانه ای دیده شده بلکه عکاسان هنری نیز تصاویر او را رصد می کنند و آثارش را می پسندند. قدیر وقاری نیز از دیگر عکاسانی است که در زمینه هنری خراسان رضوی کارهای خوبی دارد و از او نیز تقدیر به عمل آوردیم.

منبع:

1401/05/30
12:30:46
5.0 / 5
516
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳