موزیک خوان Music Reader

اعطای گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان

اعطای گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان

موزیک خوان: در آستانه اربعین حسینی، گواهی درجه یک هنری در رشته تعزیه به علی صدیقیان اهدا شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، علی صدیقیان با بیان خاطراتی از سالهای فعالیتش اظهار داشت: بیش از ۴۷ سال است که در این عرصه فعالیت دارم. تمام دغدغه من حفظ این هنر است. این نمایش، نام خودرا که مراسم آیینی سنتی مذهبی است به همراه دارد. بحث سنتی بودن این هنر بسیار بسیار اهمیت دارد. با نام نوآوری خیلی عناصر مهم حذف و مباحث نامتعارف در این نمایش مرسوم شده است. تصانیف و ملودی هایی استفاده می شود که از جنس این هنر نیست.
ایشان سپس اضافه کرد: ما اساتید بزرگی در این رشته را از دست دادیم که وام دار آنها هستیم. بدلیل رسالتی که بر گردن داریم باید بر حفظ عناصر سنتی و مذهبی هنر تعزیه اصرار ورزیم. خصوصاً برای نسل جوانی که تازه می خواهد این نمایش را ببیند. اصالت این هنر در سنتی بودن آنست. مانند هنر خیمه شب بازی که هیچ وقت عناصر آن تغییر نکرده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گواهینامه درجه یک هنری در رشته تعزیه (نوازندگی ترومپت) را به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استاد علی صدیقیان تقدیم کرد.
سید مجید پوراحمدی هم ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: هنر تعزیه نقش مهمی در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا ایفا کرده است. هنری مردمی است که اقشار مختلف جامعه از پیر و جوان را به خود جذب می کند.
وی با تقدیر از چند دهه تلاش استاد صدیقیانی برای اعتلا و شکوفایی هنر اصیل تعزیه اظهار داشت: بهترین روش برای انتقال مفاهیم و ارزش ها زبان هنر است و شما به عالی ترین شیوه ممکن پیام حماسه عاشورا به مخاطب منتقل می کنید. با هنر خود نشان دادید که یاد و نام و آرمان های شهدای حماسه کربلا همچنان بعد از قرن ها زنده و ماندگار است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه اشاره کرد: تعزیه هنر ملی مخصوص مردم ایران است و پویایی و اثرگذاری این هنر مدیون حضور مستمر اساتید پیشکسوتی چون شماست. گواهی درجه یک هنری نیز به پاس تقدیر از یک عمر تلاش باارزش اساتید عرصه فرهنگ و هنر به آنها اعطا می شود. امروز ما در صندوق اعتباری هنر افتخار این را داریم که گواهی نامه را تقدیم حضور شما نماییم و از امروز به جمع اعضای نامدار صندوق پیوستید.
علی صدیقیان در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد و از سال ۱۳۵۴ در این رشته مشغول فعالیت است. وی به همراه اساتید این حوزه اجراهای موفقی خیلی از کشورهای جهان داشته است.
منبع:

1401/06/23
10:20:53
5.0 / 5
426
تگهای خبر: بازی , سنتی , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲