موزیک خوان Music Reader
در موزه هنرهای معاصر تهران؛

معاون هنری وزارت ارشاد با رئیس دانشکده هنرهای زیبا دیدار کرد

معاون هنری وزارت ارشاد با رئیس دانشکده هنرهای زیبا دیدار کرد

به گزارش موزیک خوان، حامد مظاهریان رئیس دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و هیأت همراه با محمود سالاری معاون امور هنری وزارت ارشاد در موزه هنرهای معاصر تهران ملاقات و گفتگو کردند.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در این دیدار که عباد رضا اسلامی رئیس موزه هنرهای معاصر، علیرضا اژدری مشاور امور بین الملل و عضو هیأت علمی و گروه طراحی صنعتی، رحمت امینی مدیرگروه تئاتر و هومان اسعدی مدیر گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا هم حضور داشتند راهکارهای همکاری بیشتر هنرهای زیبا و وزارت ارشاد بحث و بررسی گردید.
محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه به اهمیت پیوند هر چه بیشتر بدنه علمی دانشگاه و دولت تصریح کرد و اظهار داشت: ما در معاونت هنری با آغوش باز پذیرای حضور پررنگ اساتید و نخبگان هنری دانشگاهی هستیم. البته الان هم در چارچوب شوراهای مشورتی و هم هیأت های داوری جشنواره های مختلف از حضور اساتید دانشگاه بهرمند هستیم اما به سبب فضیلت و ثمراتی که در این پیوند می بینیم آماده هستیم در چارچوب برنامه مدون و اجرایی این همکاری سازمان یافته باشد.
وی اضافه کرد: سیستم آموزش هنر در سالهای اخیر با نقدهای جدی روبروست، ما باید با رجوع به اصالت ها و بهره گیری از آموزه های دینی به ترمیم این سیستم همت گماریم تا به جای تکنسین هنری، هنرمند متعهد اخلاق مدار تربیت شود.
معاون هنری ارشاد با استقبال از برنامه های متنوع پیشنهادی دانشکده هنرهای زیبا برای همکاری با موزه هنرهای معاصر تهران، تصریح کرد: بدیهی ست دانش آموختگان هنرهای زیبا به فاصله زمانی اندکی به میان جامعه هنری آمده و در تعامل با بخش های مختلف معاونت هنری ارشاد خواهند شد بنابراین میتوان با همفکری و همکاری سازمان یافته نقشه راهی تدوین نمود و برای آینده برنامه عملی داشت.
سالاری تصریح کرد: برگزاری رویداد هنری و خلق فضای پرشور و بانشاط هنری در زمره اولویت هاست اما نباید به برگزاری رویداد بسنده کرد باید به تحلیل و دستاوردهای آن هم دقت داشت، به صورت مثال چندین سال است جشنواره های موسیقی و تجسمی برای جوانان در سطح ملی برگزار می گردد اما هیچ گاه نقد و بررسی نمی گردد جوانانی که در این رویدادها درخشیدند هم اکنون چه می کنند و صدمه شناسی و واکاوی فرصت ها و تهدیدها در محاق می ماند.
حامد مظاهریان رئیس پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران در این دیدار ضمن اشاره به سابقه و پیشینه دانشگاه تهران اظهار داشت: لازم است که ارتباط بین دانشگاه و مراکز رسمی متولی هنر برقرار شود و این فرصتی است که تعامل فرهنگی بین دانشکده هنرهای زیبا با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه هنرهای معاصر تهران داشته باشیم. تعامل بین دانشگاه و موزه در زمینه های حضور دانشجویان و استادان در موزه و پیگیری رویدادهای هنری و برگزاری هفته های هنری می تواند برای دانشجویان هنر انگیزه آفرینی کند و موجبات شور علمی بیشتری پدید آورد.
علیرضا اژدری، رحمت امینی و هومان اسعدی برنامه های مختلفی از برگزاری هفته گرافیک تا کارگاه های خلاق هنری و … را در این دیدار پیشنهاد دادند.
عبادرضا اسلامی کولایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران هم در این جلسه با تقدیر از دانشکده هنرهای زیبا برای پیشنهاد همکاری اظهار داشت: موزه هنرهای معاصر مشتاق چنین همکاری هایی هست. اتفاقاً بزرگ ترین طیف دیدارکنندگان از نمایشگاه «مینیمالیسم و کانسپچوال آرت» که این روزها در موزه دایر است جامعه دانشگاهی بودند و برای ما مایه مباهات خواهد بود برنامه های متنوع پیشنهادی هنرهای زیبا در زمینه های متنوع هنرهای معاصر را میزبانی نماییم.
در این دیدار کتاب های «مروری بر آثار خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، گزیده آثار چاپ بین الملل و گزیده آثار عکس بین الملل» از انتشارات موزه به کتابخانه پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران اهدا شد.


منبع:

1401/06/25
08:44:40
5.0 / 5
386
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
موزیک خوان