موزیک خوان Music Reader

آغاز تحقیق در رابطه با تابلو نقاشی های مشکوک در یک موزه

آغاز تحقیق در رابطه با تابلو نقاشی های مشکوک در یک موزه

به گزارش موزیک خوان، موزه «پرادو» در مادرید، تحقیقاتی را در رابطه با بیشتر از ۶۰ اثر هنری موجود در این موزه شروع کرده است تا به شبهاتی در رابطه با مصادره شدن این آثار طی قرن های گذشته پاسخ دهد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از المیادین، «پرادو» این تحقیقات را انجام می دهد تا بببیند این آثار هنری در زمان جنگ داخلی اسپانیا (۱۹۳۹ ـ ۱۹۳۶) مصادره شده اند یا در زمان دیکتاتوری ژنرال فرانسیسکو فرانکو که تا سال ۱۹۷۵ به طول انجامید.
در توضیح این پروژه تحقیقاتی آمده است که، این بررسی ها به منظور کشف منشأ بعضی از آثار هنری که در رابطه با آنها شک و شبهه ای وجود داشته انجام می گیرد و اگر ثابت شود اثری در آن زمان ها مصادره شده است، به صاحبان اصلی خود بازگردانده خواهد شد.
در ابتدای امر، در روز سه شنبه موزه پرادو، نام دو اثر را منتشر نمود که امکان دارد در زمان فرانکو مصادره شده باشند؛ این فهرست سپس در ایام آینده به ۶۲ اثر رسید.
در بین این آثار، نقاشی های از فرانسوا بوشه، یان بروگل و خواکین سورولا به چشم می خورد.
«پرادو» اشاره کرده که تیمی تحقیقاتی به سرپرستی آرتور کولرادو ـ کارشناس میراث فرهنگی و جنگ داخلی ـ تشکیل داده تا منبع اصلی این آثار هنری را مشخص نماید و افزوده که مقرر است گزارشی را در ژانویه سال آینده در این حوزه منتشر کند.
منبع:

1401/07/05
14:40:49
5.0 / 5
427
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , مد , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳