موزیک خوان Music Reader
مدیر اجرایی خبر داد؛

تازه ترین خبرها ازجشنواره آوای مهر

تازه ترین خبرها ازجشنواره آوای مهر

موزیک خوان: مدیر اجرائی جشنواره هنری آوای مهر ضمن تشریح تازه ترین کارهای انجام گرفته برای برگزاری این رویداد فرهنگی هنری به بیان جزییاتی از نحوه شرکت هنرمندان متقاضی این جشنواره پرداخت.به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری جشنواره، مهدی مساح بیدگلی مدیر اجرائی جشنواره هنری «آوای مهر»، در مورد ساز و کار و نحوه شرکت در جشنواره هنری «آوای مهر» توضیح داد: باتوجه به اینکه در این جشنواره فقط افرادی که دارای معلولیت هستند می توانند در آن شرکت نمایند، بطور قطع باید ساز و کارهایی داشته باشیم که افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ سخت گیری آثارشان را به دبیرخانه ارسال نمایند و با دبیرخانه ارتباط بگیرند. به همین دلیل شرایط را طوری فراهم نموده ایم که بتوانیم به شرکت کنندگان راهنمایی های لازم را بدهیم.
وی درباره ی ساز و کار داوری در این دوره از جشنواره اظهار داشت: ساز و کار داوری ها شبیه سایر جشنواره هاست. بعد از ارسال آثار به دبیرخانه، آنها را جهت بررسی در اختیار داوران قرار می دهیم. داوری در مرحله اول و حتی مرحله نهایی باتوجه به شرایط خاص شرکت کنندگان و نوع معلولیتی که دارند صورت می گیرد. مکانیزم انتخاب داوران هم برمبنای بخشنامه انجام شده است.
بیدگلی در مورد حضوری یا آنلاین بودن جشنواره عنوان کرد: تلاش می نماییم جشنواره حتما بصورت حضوری برگزار شود، مگر افراد دارای شرایط بسیار خاص باشند که در آن صورت باتوجه به تشخیص هیأت داوران شرایط را برای آن عزیزان فراهم می نماییم تا بصورت آنلاین در جشنواره شرکت نمایند.
وی درباره ی همکاری دیگر ارگان ها با جشنواره اضافه کرد: در این دوره اداره کل بهزیستی استان تهران، اداره کل سلامت شهرداری تهران، خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد، انجمن خوشنویسان ایران، و خانه موسیقی ایران در کنار جشنواره هستند و ما این توقع را داریم که سایر ارگان ها هم از جشنواره حمایت کنند و اگر کمکی از دستشان برمی آید برای بهتر برگزارشدن جشنواره دریغ نکنند.
مدیر اجرائی جشنواره هنری «آوای مهر» در مورد همکاری خانه موسیقی ایران با این دوره توضیح داد: هیأت مدیره خانه موسیقی ایران از ابتدا در کنار جشنواره بوده و همکاری لازم را با جشنواره داشته اند. آقای نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، رییس شورای سیاست گزاری جشنواره هم هستند و از شروع امر کنار جشنواره بودند. آقای عاطفی، معاون اجرائی خانه موسیقی هم دبیر اجرائی جشنواره هستند که ایشان هم نهایت همکاری را داشتند.
وی در مورد پشتیبانی از برگزیدگان در این جشنواره اظهار داشت: به طور معمول وقتی شرکت کنندگان در جشنواره های دیگر مقامی می آورند هدیه و لوح تقدیر می گیرند و رها می شوند، اما در جشنواه هنری «آوای مهر» قرار بر این است افراد پس از جشنواره رها نشوند و کار با آنها تازه شروع شود. هدف ما این است که بعد از شناسایی افراد برگزیده، آنها را همراهی نماییم تا سطح شان ارتقا پیدا کند. دنبال این هستیم اختتامیه جشنواره در دوره های بعد توسط همین برگزیدگان اجرا شود. افراد در اداره کل بهزیستی استان تهران تحت آموزش قرار می گیرند. امیدوار هستم در آینده بتوانیم گروههای خوبی با حضور این افراد تشکیل بدهیم.
بیدگلی درباب بخش های مختلف جشنواره اشاره کرد: در رشته خوشنویسی سه شاخه قلم نی، تحریر، و نقاشی خط را داریم. رشته شعر و ادبیات هم شامل شاخه های شعر نو، کلاسیک، و قطعه ادبی می شود. در رشته موسیقی چهار بخش مختلف داریم که یکی از بخش ها آواز و تصنیف است. شاخه بعدی، تک نوازی ساز است که این شاخه شامل تمامی سازها بدون هیچ محدودیتی می شود. در بخش دونوازی و اجرای گروهی هیچ محدودیت سازی وجود ندارد و افراد با رده سنیِ متفاوت می توانند شرکت نمایند. در بخش اجرای گروهی افراد برای مرحله اول باید حداقل ۳ قطعه ارسال نمایند و در این بخش هم رده سنی و نوع سازها اهمیت ندارد. حتا شرکت کنندگان در بخش دونوازی و گروه نوازی می توانند در کنار خود افراد بدون معلولیت داشته باشند.
وی اضافه کرد: جشنواره هنری «آوای مهر» چهار رده سنی دارد که رده سنی «الف» مختص شرکت کنندگان ۵ تا ۱۱ سال است. رده سنی «ب» ۱۲ تا ۱۸ سال، رده سنی «ج» ۱۹ تا ۳۵ سال، و رده سنی «د» ۳۶ سال به بالاست. افراد در هر پنج نوع معلولیت شامل بینایی، اعصاب و روان، شنوایی، جسمی و حرکتی و ذهنی می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.
مدیر اجرائی جشنواره هنری آوای مهر در آخر در مورد شیوه ارسال آثار توضیح داد: علاقه مندان می توانند از برنامه های آی گَپ، ایتا، سروش و غیره برای ارسال آثار خود اقدام نمایند و همین طور می توانند آثار خودرا بصورت حضوری به دبیرخانه تحویل دهند یا در قالب سی دی آنرا به آدرس دبیرخانه پُست کنند. خواهشی که از شرکت کنندگان داریم این است که اثر و فرم ثبت نام خودرا بصورت «همزمان» برای ما ارسال نمایند تا بی نظمی صورت نگیرد. به تمامی افرادی که در جشنواره شرکت می کنند گواهی شرکت در جشنواره تعلق می گیرد. ثبت نام در جشنواره بصورت رایگان است و دبیرخانه جشنواره در خیابان پیروزی، میدان چهارصددستگاه، انتهای خیابان بایزید بسطامی، در خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد مستقر است.

1401/07/27
08:52:47
5.0 / 5
417
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱