موزیک خوان Music Reader

نقاشی تقلبی، اثر رامبرانت از آب درآمد

نقاشی تقلبی، اثر رامبرانت از آب درآمد

به گزارش موزیک خوان، کارشناسان هنری دریافتند تابلو نقاشی رنگ روغنی که یک قرن بعنوان نقاشی تقلبی در گوشه ای از موزه فراموش شده بود، در واقع یکی از نقاشی هایی است که توسط «رامبرانت» نقاش چیره دست هلندی خلق شده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، تابلو طراحی رنگ روغن «برافراشتن صلیب»، تا مدت ها بعنوان نقاشی در نظر گرفته می شد که توسط یکی از طرفداران «رامبرانت» نقاش نامدار قرن هفدهم میلادی هلند خلق شده است.
روز پنجشنبه، مسئولان موزه «Bredius» واقع در «لاهه»، یعنی موزه ای که از سال ۱۹۲۱ خانه این تابلو نقاشی بوده است، با کمک روش های علمی جدید اعلام نمودند نقاشی «برافراشتن صلیب» اثر «رامبرانت» خالق نقاشی مشهور «گشت شبانه» است.


یکی از کارشناسانی که این نقاشی را مورد بررسی قرار داده است، بیان نمود: «کیفیت جزئیات به کار رفته در این نقاشی به حدی بالا است که من مطمئنم، این نقاشی یکی از آثار «رامبرانت» است.»
این نقاشی اولین بار در سال ۱۹۲۱ توسط نخستین مدیر موزه «Bredius» خریداری شد. مدیر این موزه در ابتدا فکر می کرد این نقاشی یکی از آثار هنری اصل «رامبرانت» است، اما با گذشت زمان کارشناسان هنری این نقاشی را بعنوان یک «تقلید ناپخته» ارزیابی کردند.
یکی از رایج ترین دلایلی که کارشناسان برای تقلبی بودن این نقاشی عرضه می دادند، فقدان جزئیات در ضربات قلم مو است.
اما یکی از کارشناسان هنری که به تازگی این نقاشی را بعنوان یکی از آثار اصل «رامبرانت» شناسایی کرده است، این نکته را خاطرنشان کرد که «برافراشتن صلیب» در واقع نوعی طراحی اولیه است که با استفاده از رنگ روغن خلق شده است و یک نمونه اولیه برای نقاشی دیگری به حساب می آید. «رامبرانت» با خلق این طراحی اولیه قصد داشت، ایده کلی و ترکیب بندی را به صورت مختصر روی بوم پیاده کند.
این طراحی رنگ روغن، نسخه مقدماتی تابلو نقاشی با همین عنوان است که در سال ۱۶۳۳ میلادی بعنوان نقاشی «رامبرانت» در موزه هنری «آلته پیناکوتک»(Alte Pinakothek) واقع در «مونیخ» به معرض نمایش گذاشته شده است.

منبع:

1401/08/14
13:54:43
5.0 / 5
651
تگهای خبر: آثار , جشن , خرید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
موزیک خوان