موزیک خوان Music Reader
افتتاح نمایشگاه به خاطر یك مشت دلار ؛

هنرمندان تجسمی با عمل به هنگام در میدان هستند

هنرمندان تجسمی با عمل به هنگام در میدان هستند

موزیک خوان: نمایشگاه کارتون و کاریکاتور به خاطر یک مشت دلار به همت انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس با حضور رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه راه اندازی شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، آیین افتتاح نمایش کارتون و کاریکاتور «به خاطر یک مشت دلار» به همت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح روز گذشته با حضور سید محمد نادری رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح، مسعود شجاعی طباطبایی، محمد حبیبی، عباس گودرزی و تعدادی از مدیران این بنیاد در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه اجرا شد.
در این مراسم سید محمد نادری رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح ضمن قدردانی از حضور بموقع و به هنگام هنرمندان حوزه تجسمی کشور اظهار داشت: وظیفه دارم قدرانی و تشکر کنم از هنرمندان عزیز حوزه تجسمی که انصافاً در فرصت کم و محدود کار جهادی کردند و رسالت هنری خودرا در امتداد تبیین و روشنگری که مورد انتظار هست انجام دادند.
وی همین طور با اشاره به تعبیر شهید آوینی درباب هنرمند متعهد و تجلی آن در وضعیت فعلی نیز اظهار داشتند: به تعبیر شهید سید مرتضی آوینی بعضی عهد باخدا بستند و بعضی در عهد شیطان هستند که الحمدالله جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باوجود هنرمندان متعهد نشان داد که در عهد باخدا سرشار هستند و این نمایشگاه با ۴۰ اثر از هنرمندان سراسر کشور تجلی آشکاری از همان تعهدی است که سید اهل قلم تعبیر کرده بود.
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح همین طور درباب پیشگامی هنرمندان حوزه تجسمی در لبیک به مطالبه رهبر انقلاب پیرامون عمل به هنگام و اعلام مواضع صریح و شفاف آنان نیز اظهار داشت: هنرمندان هنرهای تجسمی به جهت سرعت عملی که دارند فرمایشات حضرت آقا را در انتظارات و مطالبات به هنگام جامه عمل پوشاندند و همیشه در وقایع مختلف به سرعت در میادین حاضر شدند. همین طور همه ما نسبت به وقایع اخیر همانطور که رهبری فرمودند می بایست اعلام مواضع شفاف و روشن داشته باشیم که در کنار جنبه تبینی و روشنگری قسمتی از آثار این نمایشگاه شاهد اعلام مواضع صریح و شفاف هنرمندان با زبان هنر در این نمایشگاه و آثارشان نیز هستیم.
در این مراسم سید مسعود طباطبایی، محمد حبیبی، عباس گودرزی، کریم خوش مرام معاون هماهنگی بنیاد فرهنگی روایت فتح، علیرضا استرابی دستیار ویژه رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح و تعدادی از هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی نیز حضور داشتند.
نمایشگاه «به خاطر یک مشت دلار» با حضور ۴۰ اثر در قالب کارتون و کاریکاتور با آثاری از هنرمندانی چون سید مسعود شجاعی طباطبایی، سجاد جعفری، سید محمدجواد طاهری، عباس گودرزی، فرشاد خسروی، مازیار بیژنی، محمدحسین ساسانی و محمدعلی رجبی از روز دوشنبه ۱۶ لغایت ۲۶ آبان (به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه) از ساعت ۹ الی ۱۶ در مجتمع فرهنگی و هنری اسوه واقع در خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی، جنب بانک تجارت، پلاک ۳۹۹ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

1401/08/20
14:01:36
5.0 / 5
410
تگهای خبر: آثار , انجمن , جشن , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان