موزیک خوان Music Reader

فروش حراجی های بزرگ دنیا بالا رفت

فروش حراجی های بزرگ دنیا بالا رفت

موزیک خوان: مسئولان حراجی «فیلیپس» هفته گذشته در اطلاعیه ای اعلام نمودند که این حراجی در سال 2022 حدود 1.3 میلیارد دلار فروش داشته است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوز، با آنکه فروش ۱.۳ میلیارد دلاری سالانه یک رکورد برای «فیلیپس» شمرده می شود، اما نسبت به فروش سال قبل که ۱.۲ میلیارد دلار بود، تنها هشت درصد افزایش داشته است. فروش سال قبل نسبت به دوران قبل از همه گیری ۳۲ درصد افزایش داشت.
حراجی فیلیپس در سال ۲۰۲۲ بیش از یک میلیارد دلار در حراجی های عمومی فروخت، این درحالی است که این آمار در سال ۲۰۲۱ حدود ۹۹۳ میلیون دلار بود. در سال ۲۰۲۲ همین طور حدود ۲۵۰ میلیون دلار در جریان حراجی های خصوصی به فروش رسید. این آمار در سال قبل حدود ۲۰۸.۲ میلیون دلار بود.
فیلیپس که کوچکترین حراجی بین سه حراجی مهم جهان شمرده می شود، مدت ها دو شعبه در لندن و نیویورک داشته است. مسئولان این حراجی بتازگی شعبه جدیدی را در لس آنجلس نیز افتتاح کرده اند تا از این طریق بر مجموعه داران ساحل غربی آمریکا، یعنی ۲۰ درصد از خریداران آمریکایی این حراجی، بیشتر تمرکز داشته باشند.
مدیرعامل این حراجی همین طور از برنامه هایی برای افتتاح شعبه جدیدی در هنگ کنگ در امتداد راهبردهای افزایش فروش آگاهی داده بود. طبق برنامه ریزی ها این شعبه در سال ۲۰۲۳ افتتاح می گردد. با اینحال در طول سال ۲۰۲۲، فروش این حراجی در آسیا کاهش داشته است. مجموعه فروش مربوط خریداران هنگ کنگی به ۱۶۷ میلیون دلار رسید، این درحالی است که این رقم در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۷۰ میلیون دلار بوده است.
البته فیلیپس تنها حراجی نیست که در سال ۲۰۲۲ شاهد کاهش فروش در منطقه آسیا اقیانوسیه بوده است. حراجی کریستیز نیز امسال میلادی فقط ۸۳۳ میلیون دلار در این منطقه فروخت. این رقم به نسبت سال ۲۰۲۱ با ۲۰ درصد کاهش همراه بوده است.
خریداران آسیایی ۳۴ درصد از فروش جهانی حراجی فیلیپس را به خود اختصاص داده اند.
منبع:

1401/10/05
10:38:01
5.0 / 5
475
تگهای خبر: خرید , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
موزیک خوان