موزیک خوان Music Reader
سفیر ایران در افغانستان:

پتانسیل فراوانی برای عرضه آثار موسیقی ایران به افغانستان وجود دارد

پتانسیل فراوانی برای عرضه آثار موسیقی ایران به افغانستان وجود دارد

به گزارش موزیك خوان سفیر ایران در افغانستان اظهار داشت: پتانسیل فراوانی برای عرضه آثار و اجرای هنرمندان برجسته ایرانی در حوزه هایی مانند موسیقی وجود دارد كه این پتانسیل باید به بهترین شكل ارائه شود و تجربه نشان داده حضور هنرمندان كشورمان در افغانستان با استقبال نخبگان، هنردوستان و هنرمندان این كشور مواجه می شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در این دیدار، بهادر امینیان سفیر ایران در افغانستان با اشاره به مشترکات فرهنگی و جایگاه هنرمندان ایران در افغانستان اظهار داشت: افغانستان دارای ظرفیت بزرگی برای تعاملات فرهنگی میان دو کشور است که نیازمند تقویت این روابط خصوصا با عنایت به تحولات اخیر این کشور هستیم.
وی اضافه کرد: پتانسیل فراوانی برای عرضه آثار و اجرای هنرمندان برجسته ایرانی در حوزه هایی مانند موسیقی وجود دارد که این پتانسیل باید به بهترین شکل ارائه شود و تجربه نشان داده حضور هنرمندان کشورمان در افغانستان با استقبال نخبگان، هنردوستان و هنرمندان این کشور مواجه می شود.
امینیان بر جایگاه شعر و ادبیات ایران در افغانستان و ظرفیت بزرگ زبان فارسی برای تعامل میان دو کشور تصریح کرد.
مهدی افضلی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی هم با اشاره به ظرفیت بزرگ بنیاد رودکی خصوصاً در حوزه موسیقی و همینطور مأموریت این بنیاد در گسترش و توسعه زبان و ادبیات فارسی اظهار داشت: این بنیاد آماده برگزاری رویدادهای مشترک همچون هفته های فرهنگی است.
وی با اشاره به جایگاه موسیقی دانان برجسته کشورمان در کشور افغانستان برای اجراهای مشترک با هنرمندانی از افغانستان اعلام آمادگی کرد.
افضلی با اشاره به سیاست این بنیاد در همکاری با کشورهای فارسی زبان اضافه کرد: باید تلاش نماییم ارتباط کشورهای فارسی زبان بیشتر از پیش تقویت شود و تعریف رویدادهای مشترک می تواند به این مهم کمک نماید.
مدیرعامل بنیاد رودکی با اشاره به پیشبینی این بنیاد در تعریف رویدادهایی در پاسداشت و گسترش زبان فارسی تصریح کرد که این مسئله می تواند باعث هم افزایی هر چه بیشتر کشورهای فارسی زبان در حوزه فرهنگی و هنری شود.
ابوالقاسم ایرجی، عضو هیات مدیره بنیاد رودکی هم در این دیدار بر استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در تعریف رویدادهای هنری دو جانبه تصریح کرد.
وی با اشاره به گستردگی حوزه فرهنگ اظهار داشت: باید تلاش نماییم در تعریف رویدادهای فرهنگی و هنری مخاطب شناسی به خوبی صورت گیرد؛ بهترین ظرفیت ما زبان مشترک است که باید از این مورد بهره برد.
در این نشست با عنایت به محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا در مورد برگزاری رویدادهای مجازی بحث و تبادل نظر شد.
همینطور در انتها مقرر شد با تشکیل کمیته کارشناسی زمینه فعالیت فرهنگی بنیاد رودکی در کشور افغانستان فراهم گردد.منبع:

1399/05/14
14:08:38
5.0 / 5
1338
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
موزیک خوان