موزیک خوان Music Reader

آخرین اخبار در رابطه با روزنامه نگاران و هنرمندان بازداشتی

آخرین اخبار در رابطه با روزنامه نگاران و هنرمندان بازداشتی

به گزارش موزیک خوان، آخرین روز اداری هفته در حالی سپری شد که ۳ اظهار نظر مختلف در رابطه با روزنامه نگاران و هنرمندانی که در جریان اتفاقات اخبر بازداشت شده اند، منتشر شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، ابتدا انجمن صنفی روزنامه نگاران در اعلانی ازسوی کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه نگاران بازداشتی، با انتشار فهرستی اعلام کرد، بنا بر اطلاعات رسمی تا این لحظه ۳۰ نفر از روزنامه نگاران در بازداشت هستند.
به دنبال انتشار این لیست، سپهر خلجی - رئیس شورای اطلاع رسانی دولت - در اظهاری کوتاه اظهار داشت: به جد پیگیر حل مشکل خبرنگارانی هستم که در ناآرامی های اخیر دستگیر شده اند، باآنکه عموماً در شرایطی به غیر از حوزه در ارتباط با حرفه خبرنگاری دستگیر شده اند که باید بررسی لازم صورت پذیرد.
اما در همین روز بعد از جلسه هفتگی هیات دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی آخرین وضعیت چهره های فرهنگی و هنری که در بازداشت به سر می برند، اظهار داشت: با همکاری دستگاه قضایی مشکل خیلی از هنرمندان بازداشتی حل شد.
مهدی اسماعیلی - وزیر ارشاد - خاطرنشان کرد: بنای ما پشتیبانی از اهالی فرهنگ است و بین هنرمندان تفاوتی وجود ندارد اما سیاستگذاری ما روشن است و از کسانی که با سیاستگذاری اصلی نظام همراهی بیشتری دارند، حمایت بیشتری می نماییم.
وی همینطور اظهار داشت: ما در وزارت ارشاد وظیفه خود می دانیم که از همه هنرمندانی که گرفتار مشکل شده اند، حمایت نماییم. وظیفه خود می دانستیم از هنرمندانی که مشکلی داشتند، حمایت نماییم اما بعضی از فعالیتهای آنها به کار هنری شان ربطی نداشته و در اجتماعات غیرقانونی شرکت کرده اند ولی ما این افراد را هم جزئی از خانواده هنر می دانیم و تعداد بسیار زیادی از افرادی که گرفتار مشکل شده اند، با همکاری دستگاه قضایی مشکل شان حل شد.

منبع:

1401/10/23
14:20:15
5.0 / 5
403
تگهای خبر: انجمن , شركت , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان