موزیک خوان Music Reader

عبدالرضا سهرابی به ثالث رفت

عبدالرضا سهرابی به ثالث رفت

به گزارش موزیک خوان، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی عصر روز گذشته با حضور در نگارخانه ثالث از نمایشگاه وان+وان+وان+وان میلیون بازدید و با سینا جعفریه مدیر نگارخانه و محمد علی جعفریه مدیر نشر ثالث دیدار نمود.به گزارش موزیک خوان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن قدردانی از رویکرد نگارخانه ثالث در برگزاری نمایشگاه «وان+وان+وان+وان میلیون» اظهار داشت: باید تلاش نماییم که آثار ساخته شده در فضای هنرهای تجسمی از لوکس بودن بیرون بروند و به سهولت در سبد مصرف کالای فرهنگی آحاد مردم با هر سطحی از توان و بضاعت مالی قرار گیرند. خوشبختانه نگارخانه ثالث برای تحقق این امر پیش قدم شده و گامهای موفقی را برداشته است.
عبدالرضا سهرابی ضمن تاکید بر فعالیت نگارخانه ها و ضرورت پشتیبانی از آنها اضافه کرد: یکی از اولین اقدامات صورت گرفته در بدو ورود بنده به مرکز هنرهای تجسمی این بود که جلسه ای را با انجمن نگارخانه داران برگزار کردیم تا از مسائل و مشکلات آنها آگاه شویم و در حد توان برای رفع چالش های موجود تلاش نماییم. نگاه ما اینست که هیچ نگارخانه ای در هیچ مقطع زمانی تعطیل نشود. ازاین رو برای تداوم فعالیت نگارخانه ها از کوچک ترین اقدامی که در چهارچوب اختیارات مرکز هنرهای تجسمی و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، فروگذار نخواهیم کرد.
سهرابی در قسمت دیگری از سخنان خود به تعطیلی دو نگارخانه در منطقه ۶ تهران و پیگیری های صورت گرفته از جانب مرکز هنرهای تجسمی برای بازگشایی نگارخانه های مذکور اشاره و بیان نمود: در زمینه فعالیت نگارخانه ها در طبقات M و S مجتمع های مسکونی، دو نگارخانه چالش هایی را با شهرداری تهران پیدا کرده بودند که متأسفانه به تعطیلی آنها منجر شده بود. با عنایت به اهمیت مساله، ما بلافاصله به آن ورود کردیم و خوشبختانه بعد از پیگیری ها و مکاتبات صورت گرفته در این حوزه، امکان بازگشایی و تداوم فعالیت این دو نگارخانه فراهم گردید.
مدیرکل هنرهای تجسمی افزود: فعالیت نگارخانه ها و تداوم آن برای ما خیلی مهم است و در این خصوص تمام قد در کنارشان ایستاده ایم. طی ماه های اخیر که فعالیت نگارخانه ها کمرنگ شد، تصمیم گرفتیم که برای خروج آثار هنری از کشور تسهیلات ویژه ای را قائل شویم و با کمترین سخت گیری مجوز خروج آثار را صادر نماییم تا ارزآوری صورت گیرد و بازار هنرهای تجسمی دست کم در خارج از کشور فعال باشد.
در بخش دیگری از این دیدار، محمد علی جعفریه مدیر نشر ثالث ضمن اشاره به چالش ها و مشکلات جاری نگارخانه های شهر تهران بخصوص نگارخانه های واقع در منطقه ۶، خواهان حل چالش های موجود و تسهیل گری در این حوزه شد.
سینا جعفریه مدیر نگارخانه ثالث هم در سخنانی ضمن تاکید بر تسهیل فعالیت نگارخانه ها از مدیرکل هنرهای تجسمی درخواست نمود تا حتی الامکان زمینه تصویب مصوبه ای در صحن شورای شهر تهران فراهم گردد که به باعث آن، نگارخانه ها برای تداوم فعالیتهای فرهنگی و هنری خود با مشکل مواجه نشوند.

1401/10/24
14:36:02
5.0 / 5
369
تگهای خبر: آثار , انجمن , شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان