موزیک خوان Music Reader

نقاشی کتاب تن تن رکورد شکست

نقاشی کتاب تن تن رکورد شکست

به گزارش موزیک خوان، نسخه اصلی یکی از طراحی هایی که «هرژه»، هنرمند و نویسنده بلژیکی برای مجموعه داستان های «تن تن» خلق کرده بود در یک حراجی رکورد فروش آثار این هنرمند را شکست.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، نقاشی که توسط «هرژه» برای مجموعه داستان های مشهور «تن تن» خلق شده است، در یک حراجی به قیمتی فراتر از ۲ میلیون یورو به فروش رسید و رکورد ارزشمندترین نقاشی اصل و سیاه و سفید این هنرمند را شکست.
این طراحی که «تن تن در آمریکا» نام دارد در سال ۱۹۴۲ میلادی خلق شده است و برای نسخه رنگی کتاب «تن تن در آمریکا» مورد استفاده قرار گرفت. «هرژه»، کارتونیست بلژیکی، این کتاب را در سال ۱۹۴۶ میلادی منتشر نمود.
این کتاب سومین جلد از کتاب های «ماجراجویی های تن تن» بود که داستان یک خبرنگار بلژیکی و سگش را روایت می کنند.
این طراحی «تن تن» و سگش را در سفرشان به ایالات متحده آمریکا به تصویر می کشد.
در مزایده ای که روز جمعه توسط حراجی فرانسوی «Artcurial» برگزار شد، این طراحی سیاه و سفید به قیمت ۲، ۱۵۸، ۰۰۰ یورو به فروش رسید. کارشناسان حراجی ارزش این اثر را بین ۲.۲ میلیون یورو تا ۳.۲ میلیون یورو برآورد کرده بودند.
این نقاشی در نسخه ۱۹۴۲ کتاب «تن تن در آمریکا» بعنوان تصویر تمام صفحه جلد کتاب مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۱۹۴۶ هم باردیگر در نسخه رنگی کتاب بعنوان تصویر جلد انتخاب گردید و هنوز هم تصویر جلد نسخه های جدید کتاب است.
این کتاب اولین بار در سال ۱۹۳۲ میلادی و با جلدی انتشار یافته که «تن تن» که به همراه سگش روی صخره ای نشسته را به تصویر می کشید. سومین نسخه از همین کتاب که در سال ۱۹۳۷ انتشار یافت، جلدی داشت که «تن تن» را حین اسب سواری به تصویر می کشید.
نقاشی هایی که «هرژه» برای مجموعه «تن تن» خلق کرده است، اغلب در مزایده ها به قیمتی فراتر از پیشبینی ها فروخته شده اند.
در سال ۲۰۱۲، همین حراجی نقاشی اصلی جلد نسخه سال ۱۹۳۲ میلادی کتاب «تن تن در آمریکا» را به قیمت ۱، ۳۳۸، ۵۰۹ یورو فروخت.
منبع:

1401/11/23
14:27:45
5.0 / 5
411
تگهای خبر: آثار , سفر , طراحی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵