موزیک خوان Music Reader

نقاشی عجیب فروید از دخترش

نقاشی عجیب فروید از دخترش

موزیک خوان: پیش بینی می شود نقاشی پرتره اثر «لوسیان فروید» از یکی از فرزندانش که بیش از 20 سال است در انظار عمومی دیده نشده، هفته آتی در یک حراجی به قیمت 20 میلیون پوند فروخته شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از گاردین، این نقاشی با عنوان «آیب ریدینگ» حاصل بیش از ۷۰ نشست «ایزوبل بویت» در استودیوی این هنرمند در هالند پارک، غرب لندن، در سال ۱۹۹۷ بود. بویت که در خانواده اش با نام ایب شناخته می شد، هنگام خواندن رمان ۴۰۰۰ صفحه ای «مارسل پروست» به نام «در جستجوی زمان از دست رفته» در حالی مدل نقاشی لوسین فروید شده که لباسی گشاد پوشیده، پاهای برهنه اش روی صندلی و کتاب را روی پاهایش قرار داده است.
در پس زمینه پرتره یک صندوق چوب درخت بلوط با دسته های برنجی دیده می شود که فروید نامه ها، تلگراف ها و تصاویر مربوط به دهه ۱۹۴۰ را در آن نگه می داشت.
«بویت» درباره ی این نقاشی اظهار داشته بود: «فروید هیچ گاه ژست مدلهای خودرا دیکته نمی کرد. پدرم اغلب پیشنهادهایی می داد، اما هیچ گاه نمی گفت می خواهم این را بپوشی و آنجا بنشینی. او همه چیز را آسان کرد و انتخاب همه چیز با شما بود. او می خواست مردم را آن طور که هستند نقاشی کند، نمی خواست آنها را قالب بندی کند یا متقاعدشان کند که این یا آن کار را انجام دهند. او انتخاب نموده بود که ما را نقاشی کند و قسمتی از شخصیت ما این بود که چگونه بنشینیم.
این پرتره بلافاصله بعد از تکمیل در یک مجموعه خصوصی نگهداری می شد و آخرین بار در سال ۲۰۰۰ در نمایشگاهی در نیویورک بصورت عمومی دیده شد و قبلاً هیچ گاه در بریتانیا به معرض نمایش گذاشته نشده بود و حالا پیش از فروش آثار مدرن و معاصر این خانه حراج در اول مارس در ساتبیز لندن به معرض نمایش گذاشته شده است.

1401/12/07
12:48:18
5.0 / 5
351
تگهای خبر: آثار , كتاب , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
موزیک خوان