موزیک خوان Music Reader
گزارش موزیك خوان؛

کورس تک آهنگ ها در سایه احیای کنسرت ها

کورس تک آهنگ ها در سایه احیای کنسرت ها

موزیک خوان: همزمان با شروع دور تازه کنسرت ها پس از چند ماه دوری اغلب خوانندگان و گروههای موسیقی، پروسه انتشار و عرضه تک آهنگ ها نیز روند رو به رشدی را در هفته های اخیر آغاز نموده است.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، پروسه تولید، بازاریابی و فروش محصولات موسیقایی طی پنج ماه گذشته، متأثر از حوادث و اتفاقات اخیر در وضعیت اضطرار و بحرانی قرار داشت. شرایطی که سبب توقف حدودا کامل برگزاری کنسرت ها و تولید آثار موسیقایی در گونه ها و ژانرهای مختلف شد و می توان گفت اغلب هنرمندان و گروههای فعال حوزه موسیقی در طول این مدت نه فقط در زمینه کنسرت ها فعالیت چندانی نداشتند، بلکه در عرصه تولید تک آهنگ و آلبوم نیز با شرایط مطلوبی رو به رو نبودند.
اما طی یکی دو هفته گذشته تعدادی از خوانندگان و گروههای موسیقایی خصوصاً در زمینه موسیقی پاپ علاوه بر برنامه ریزی برای برگزاری کنسرتهای موسیقی که طبیعتاً با شرایط ویژه و خاص تری در زمینه محتوایی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد، تک آهنگ هایی را نیز در دسترس مخاطبان قرار داده اند. آثاری که تعدادی از آنها پس از مدت ها دوری خواننده ها در زمینه پروسه عرضه محصولات موسیقایی صورت می پذیرد و دربرگیرنده شرایطی است که می توان برخی ها از آنها آغازگر فصل تازه ای از فعالیت هنرمندان با در نظر گرفتن شرایط فعلی جامعه در نظر گرفت. فرآیندی که دیگر معطوف به تولید آلبوم نیست و درحال حاضر این تولید تک آهنگ است که در اولویت انتشار قرار دارد.
آنچه در این گزارش می خوانید، معرفی اجمالی و بدون تقدم و تأخر به معرفی تعدادی از تک آهنگ های منتشرشده از طرف برخی خوانندگان و گروههای شناخته شده موسیقی کشورمان طی هفته های گذشته است که با تأکید بر حال و هوای ویژه این روزهای جامعه در دسترس مخاطبان قرار گرفته اند.
سالار عقیلی؛ «رفتی سفر»
سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی که در این چند ساله علاوه بر فعالیت در عرصه موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی در زمینه موسیقی پاپ نیز کارهای قابل توجهی داشته، دریک همکاری ویژه قطعه ای را با تک نوازی سنتور اردشیر کامکار منتشر نمود
در این قطعه که با نام «رفتی سفر» پخش شده، محمد سلمانی شاعر، حمیدرضا گلشن آهنگساز، ایمان کی پیشینیان تنظیم کننده، اردشیر کامکار نوازنده سنتور گروه اجرائی را می سازند.
برای شنیدن قطعه «رفتی سفر» اینجا را کلیک کنید.

محمد علیزاده؛ «همسفر»
محمد علیزاده یکی از خوانندگان پرطرفدار این سالهای موسیقی پاپ کشورمان است که همچنان آثار و کنسرت هایش با استقبال مخاطبان مواجه می شود.
وی که بعد از جدایی از صدرالدین حسینخانی، مجتبی امینی تهیه کننده مطرح سینما و تلویزیون را به عنوان تهیه کننده در کنار خود دارد، طی روزهای گذشته تک آهنگ «همسفر» را منتشر نمود.
در این قطعه شاهین شیخی و علی تیرداد به عنوان ترانه سرا و آهنگساز، فراز فراهانی نوازنده گیتار تعدادی از عوامل اجرائی را می سازند.
برای شنیدن قطعه «همسفر» اینجا را کلیک کنید.

حامد همایون؛ «مراقبتم»
حامد همایون از خوانندگان پرطرفدار و شناخته شده موسیقی پاپ کشورمان که طی سالهای اخیر تحت مدیریت محسن رجب پور به فعالیت مشغول می باشد، در ایام گذشته بود که تازه ترین قطعه خود به نام «مراقبتم» را پیش روی مخاطبان قرار داد.
در این قطعه طاها یوسفی ترانه سرا و آهنگساز، حسین احمدی میکس و مستر، محسن رجب پور ناشر و حامد همایون به عنوان خواننده حضور دارند.
برای شنیدن قطعه «مراقبتم» اینجا را کلیک کنید.

رضا بهرام؛ «پناه آخر»
«پناه آخر» عنوان یکی دیگر از قطعات جدید این روزهای موسیقی است که به خوانندگی رضا بهرام در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
این خواننده که بواسطه همکاری با محمدحسین توتونچیان راه و چاه ورود به نظام اقتصادی موسیقی ایران را بلد شد، در ایام گذشته بود که قطعه «پناه آخر» را منتشر نمود.
در این قطعه معین عمران و سجاد خیرآبادی ترانه سرا، حامد دهقانی آهنگساز، امین آئین تنظیم کننده، نیکان واحد نوازنده گیتار، حمید حاتمی میکس ومستر، رضا بهرام را همراهی کردند.
برای شنیدن قطعه «پناه آخر» اینجا را کلیک کنید.

راغب؛ «چشم بندی»
مصطفی راغب که طی ماه های گذشته با نام هنری «راغب» آثار پرطرفداری را برای مخاطبان عرضه نموده و در طول این مدت هم تمام تلاش خودرا به کار گرفته تا نسبت به برخی حاشیه ها و اظهار نظرات سیاست سکوت را به کار ببند، طی روزهای گذشته بود که قطعه جدیدی به نام «چشم بندی» را منتشر نمود.
در این قطعه موسیقایی راغب به عنوان ترانه سرا، آهنگساز و خواننده و احسان احمدی به عنوان تنظیم کننده حضور دارند.
برای شنیدن قطعه «چشم بندی» اینجا را کلیک کنید.

بهنام بانی؛ «کجای این شهری»
بهنام بانی از خوانندگان همیشه پرطرفدار موسیقی پاپ که در طول این مدت بازیگری سینما را هم تجربه کرده، در همین روزهای گذشته بود که قطعه جدیدش را منتشر نمود.
«کجای این شهری» عنوان این اثر تازه بهنام بانی است که با ترانه کارن موسوی، آهنگسازی حامد برادران و علیرضا خان، نوازندگی گیتار نایلون مجید پارسا، نوازندگی گیتار الکتریک علیرضا الیاسوند و تهیه کنندگی برادران حاتم پور پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
برای شنیدن قطعه «کجای این شهری» بهنام بانی اینجا را کلیک کنید.

گرشا رضایی؛ «خبرخبر»
گرشا رضایی خواننده ای که در این یکی دو سال اخیر طرفدارانی را برای خود دست و پیدا کرده و در طول این مدت هم کم و بیش با حاشیه هایی روبه رو شده، طی روزهای آغازین اسفند ماه امسال بود که قطعه جدیدش به نام «خبر خبر» را منتشر نمود.
در این خواننده هادی زینتی ترانه سرا و آهنگساز، گرشا رضایی تنظیم کننده، خواننده و میکس و مستر گروه اجرائی را می سازند.
برای شنیدن قطعه «خبر خبر» اینجا را کلیک کنید.

امیرعباس گلاب؛ «پَرت»
«پرت» عنوان یکی دیگر از تک آهنگ های انتشار یافته طی روزهای اخیر است که به آهنگسازی و خوانندگی امیرعباس گلاب در در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
این خواننده که طی سالهای قبل سبک و سیاق متفاوتی در خوانندگی را به طرفدارانش ارائه می دهد، در این تک آهنگ تلاش نموده همچون اغلب آثارش حال و هوای عاشقانه ای را برای شنوندگان فراهم سازد.
علی بحرینی و امیرعباس گلاب ترانه سرا، امیرعباس گلاب آهنگساز و خواننده، فرهاد مهاجرپور تنظیم کننده، محمد فلاحی میکس و مستر گروه اجرائی این تک آهنگ را می سازند.
برای شنیدن قطعه «پرت» اینجا را گوش کنید.

«نرو جانم»؛ محسن ابراهیم زاده
محسن ابراهیم زاده خواننده پاپی که سال قبل یکی از رکورداران برگزاری کنسرت و البته پول سازترین هنرمندان موسیقی پاپ بود، در ایام گذشته تک آهنگ «نرو جانم» را منتشر نمود.
در این قطعه محسن ابراهیم زاده خود به عنوان ترانه سرا، آهنگساز و تنظیم کننده حضور داشته است. ضمن این که مهدی کرد یار همیشگی این سالهای او به عنوان تهیه کننده وی را همراهی می کند.
برای شنیدن قطعه «نرو جانم» محسن ابراهیم زاده اینجا را کلیک کنید.

علیرضا طلیسچی؛ «ارتش سری»
علیرضا طلیسچی دیگر خواننده موسیقی پاپ کشورمان که در این سال ها آثارش یک دفعه با استقبال مخاطبان روبه رو شده، طی روزهای آخر بهمن ماه بود که قطعه «ارتش سری» را منتشر نمود.
این خواننده مقرر است که به زودی کنسرتی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می نماید تا بار دیگر مخاطبان این خواننده شاهد اجرای زنده او باشند.
علیرضا طلیسچی در این کنسرت تصمیم دارد قطعه «قاف» را به همراه منتخبی از قطعات گذشته و جدید خود چهارشنبه شب روی صحنه اجرا نماید.
برای شنیدن قطعه «ارتش سری» اینجا را کلیک کنید.

فرزاد فرزین؛ «کوه یخ»
فرزاد فرزین از خوانندگانی که طی سالهای اخیر بطور همزمان علاوه بر خوانندگی، بازیگری سینما را هم تجربه کرده در این روزهای گذشته بود که در کنار برگزاری یک کنسرت، تک آهنگ جدیدی را هم منتشر نمود.
«کوه یخ» عنوان اثر جدید این خواننده موسیقی پاپ است که با ترانه و آهنگ امین همه خوانی، تنظیم احسان احمدی و امیرمیلاد نیکزاد در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
برای شنیدن قطعه «کوه یخ» فرزاد فرزین اینجا را کلیک کنید.

آرون افشار؛ «درد شیرین»
آرون افشار همچون خوانندگانی که طی هفته های گذشته حضور فعالی در فضای مجازی داشته، در همین چند هفته بود که از تازه ترین تک آهنگ خود رونمایی نمود.
این خواننده موسیقی پاپ طی روزهای پایانی بهمن ماه بود که تک آهنگ «دردشیرین» را منتشر نمود.
در این قطعه موسیقایی علی ایلیا ترانه سرا، آرون افشار، معین راهبر تنظیم کننده آرون افشار را در تولید این تک آهنگ یاری کردند.
برای شنیدن قطعه «درد شیرین» آرون افشار اینجا را کلیک کنید.

بابک جهانبخش؛ «خودم دارم که»
بابک جهانبخش خواننده ای که طی روزهای گذشته با حاشیه هایی درباره ی شایعه خداحافظی اش از موسیقی درگیر بود، بعد از تکذیب رسمی این شایعه از تازه ترین تک آهنگ خود رونمایی نمود.
قطعه «خودمو دارم که» عنوان اثر تازه جهانبخش است که با ترانه نرگس جعفری، آهنگسازی علی نورایی و تنظیم معین راهبر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
برای شنیدن تک آهنگ «خودمو دارم که» بابک جهانبخش اینجا را کلیک کنید.

سعید شریعت؛ «تنها»
سعید شریعت هم یکی دیگر از خواننده نوپای موسیقی است که بواسطه همراهی اش با بابک زرین آهنگساز شناخته شده این سالهای سریال های تلویزیونی توانست مسیر خوبی را برای خود در مارکتینگ موسیقی انتخاب نماید.
وی بواسطه جنس صدایی که دارد می تواند در ردیف خواننده های پرطرفدار موسیقی ایران جای خودرا بسازد که اگر اتفاقات اخیر و البته ماجرای کرونا نبود وی قبل از اینها در این پروسه معرفی می شود.
تک آهنگ «تنها» اثر جدید این خواننده بود که طی روزهای گذشته با ترانه صابر قدمی و آهنگسازی بابک زرین در دسترس مخاطبان قرار گرفت.
برای شنیدن قطعه «تنها» سعید شریعت اینجا را کلیک کنید.
بر اساس این گزارش طی روزهای گذشته علاوه بر تولید تک آهنگ، توسط خوانندگانی که در این گزارش به آنها اشاره شد، هنرمندان دیگری همچون حمید هیراد، امیر عظیمی، ناصر زینلی، سهراب پاکزاد، سپهر شاکری، علی زند، مهدی احمدوند، حامیم، کیارش، علی یاسینی، علی عبدالمالکی تک آهنگ هایی را پیش روی مخاطبان خود قرار داده اند.

1401/12/11
14:22:15
5.0 / 5
359
تگهای خبر: آثار , بازی , بازیگر , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵