موزیک خوان Music Reader

کدام ماموریت در دستور کار شورای هنر قرار گرفت؟

کدام ماموریت در دستور کار شورای هنر قرار گرفت؟

به گزارش موزیک خوان، وزیر ارشاد خبر داد: بررسی و تصویب اسناد حوزه های مختلف هنری امسال به عنوان ماموریتی مهم در دستور کار شورای هنر کشور قرار گرفته است و در همین راستا سند موسیقی به عنوان یکی از دستور جلسات اولین جلسه شورای هنر در سال 1402 مورد بررسی اعضا قرار می گیرد که امیدواریم با بررسی بندهای این سند در چندین جلسه به تصویب شورای هنر کشور برسد.


محمدمهدی اسماعیلی همین طور با اعلان اینکه رسیدگی و رفع موانع مطالبات جامعه هنری کشور از رویکرد های اصلی شورای هنر در دوره ی جدید محسوب می شود، اظهار داشت: وزارت فرهنگ دولت مردمی، اهتمام ویژه ای برای به حداقل رساندن مشکلات اهالی فرهنگ و هنر دارد و در این راه از هیچ تلاش و اقدامی برای تسهیل زمینه های ظهور و بروز هنرمندان اصیل انقلابی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش موزیک خوان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارشاد در تازه ترین جلسه شورای هنر کشور در سال جدید که بامداد امروز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه در محل وزارتخانه انجام شد با اشاره به این که شورای هنر کشور از وظایف برجسته و مهمی برخوردار است، اظهار داشت: رسیدگی و رفع موانع مطالبات جامعه هنری کشور از رویکرد های اصلی شورای هنر در دوره ی جدید بشمار می رود که در این جهت می بایست از تمامی ظرفیت های حقیقی و حقوقی اعضای شورای هنر بهترین بهره را برد.

اسماعیلی تقویت همه جانبه شورای هنر را از الزامات حل و فصل موانع و مشکلات جامعه هنری کشور برشمرد و اظهار داشت: وزارت فرهنگ دولت مردمی، اهتمام ویژه ای برای به حداقل رساندن مشکلات اهالی فرهنگ و هنر دارد و در این راه از هیچ تلاش و اقدامی برای تسهیل زمینه های ظهور و بروز هنرمندان اصیل انقلابی دریغ نخواهد کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلان اینکه شورای هنر کشور سال قبل مصوباتی خوبی در زمینه های مختلف داشته است، اشاره کرد: از این میان می توان به بررسی بخشنامه های صدور پروانه فیلمسازی و موسسات فرهنگی اشاره نمود که امیدواریم این مسیر نیز با قوت در سال جدید ادامه باید.

اسماعیلی افزود: وزارت فرهنگ از آمادگی کامل برای ارتقای سطح کیفی و کمی وضعیت آموزشی حوزه های هنر برخوردارست که تدوین و اجرای سند جامع آموزش هنر در امتداد اصلاح وضعیت آموزشی حوزه های هنری می تواند گام نخست و جدی محسوب شود که وزارت فرهنگ در این خصوص برای هرگونه همکاری با سایر نهادها آمادگی لازم را دارد.

ایشان سپس به انعقاد تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و وزارت آموزش وپرورش با موضوع «هر دانش آموز یک هنر» اشاره نمود و اضافه کرد: این تفاهم نامه که اواخر سال قبل به امضای طرفین رسید، تفاهم نامه کلی برای سیاست گذاری اصلاح وضعیت آموزش هنر بشمار می رود که امیدواریم با همکاری همه جانبه با مسئولان وزارت آموزش وپرورش این طرح مهم به تمامی اهداف از پیش تعیین شده برسد.

وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بررسی و تصویب اسناد حوزه های مختلف هنری امسال به عنوان ماموریتی مهم در دستور کار شورای هنر کشور قرار گرفته است و در همین راستا سند موسیقی به عنوان یکی از دستور جلسات اولین جلسه شورای هنر در سال ۱۴۰۲ مورد بررسی اعضا قرار می گیرد که امیدواریم با بررسی بندهای این سند در چندین جلسه به تصویب شورای هنر کشور برسد.

گفتنی است، ارائه گزارشی از طرح تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و وزارت آموزش وپرورش با عنوان «هر دانش آموز یک هنر» و ارائه کلیات و مقدمات «سند موسیقی» از دستور جلسات اولین جلسه شورای هنر کشور در سال جدید بود.
منبع:

1402/02/05
11:14:41
5.0 / 5
396
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , فیلم , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
موزیک خوان