موزیک خوان Music Reader

فراخوانی برای انتخاب عکاس برگزیده سینما

فراخوانی برای انتخاب عکاس برگزیده سینما

به گزارش موزیک خوان، فراخوان هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران منتشر گردید.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در فراخوان هشتمین دوره مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران آمده است:
«بعد از گذشت دو سال از برگزاری غیرحضوری مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران، سال جاری به استقبال هشتمین دوره برگزاری این رویداد هنری می رویم. طی دو سال گذشته، شیوع بیماری کرونا ما را بر آن داشت، تا به رسم سالیانه انجمن عکاسان سینما ارزیابی تصاویری که ماحصل زحمات یک ساله عکاسان سینما است را متوقف نکنیم و بدون برگزاری مراسم، معرفی عکاس سال سینما را تنها از راه داوری آثار اعلام نماییم و سال جاری به هشتمین دوره برگزاری این رویدادهنری قدم می گذاریم. دوره ای که به زعم ما میتوان به عکاسی فیلم نگاه باردیگر ای داشت.
۱- شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی اعضای انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران امکان پذیر است.
۲- آثار ارسالی می بایست از فیلمهای سینمایی و سریال های شبکه نمایش خانگی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ۱۴۰۰ تا پایان اسفند ۱۴۰۱ باشند. آثاری که در دوره های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهند شد.
۳- آثار ارسالی می بایست به صورت مجموعه عکس در دو بخش فیلم سینمایی و نمایش خانگی به صورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد. سال جاری در این دو بخش به صورت مجزا تندیس شایستگی جشن اهدا خواد شد.
تبصره: هر عکاس می تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکس ها و مجموعه ها به عهده صاحبان آثار بوده و می بایست حتما توسط ایشان مشخص شود.
حداقل رزولوشن فایل ها
-مجموعه عکس ها با فرمت JPG با حداقل رزولوشن شش مگاپیکسل و ۳۰۰ دی پی آی باشند. مجموعه ها به صورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد. نیازی به چاپ عکس ها نیست.
۴- سال جاری در کنار برگزاری بخش اصلی، بخش جنبی نمایشگاه با عنوان «سینما در مترو» تعریف شده است و تمام اعضای انجمن عکاسان سینما می توانند عکس فیلم هایی که در لوکیشن مترو ثبت شده را در این بخش شرکت دهند. این عکس ها بدون رعایت تاریخ تولید و اکران شامل تصاویر صحنه و پشت صحنه فیلمها، شبکه نمایش خانگی و سریال است و تعداد آثار ارسالی به این بخش هم محدودیت ندارد. به سه عکاس برتر در این بخش جایزه تعلق خواهد گرفت.
۵- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می دارند که تصاویر ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امربه عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین موردی، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.
۶- از آنجائیکه فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می گیرد، بنابراین فیلم هایی که دارای چند عکاس است، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند. در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال تصاویر آن فیلم است.
۷- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.
۸- فایل های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.
۹- شرکت کنندگان می بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم و سریال (در حد دو سطر) سال ساخت، تهیه کننده، کارگردان، بازیگران اصلی، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم در ارتباط با ثبت نام ذکر نمایند.
۱۰- ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم گیری در مورد موارد پیشبینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است.
۱۱- مهلت ارسال آثار: از روز سه شنبه۱۶ خرداد ماه تا روز پنجشنبه ۸ تیرماه است و این زمان غیرقابل تمدید خواهد بود.
دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره ۲۹ شود.»
به انتخاب شورای سیاستگذاری هشتمین دوره مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران، حسن هندی بعنوان دبیر این دوره انتخاب و فراخوان این رویداد منتشر گردید.
هندی که بعنوان عضو هیات مدیره و دبیر انجمن عکاسان سینمای ایران مسئولیت دارد بیشتر از ۱۵ سال در حرفه عکاسی سینما مشغول به فعالیت است.
منبع:

1402/03/17
09:17:27
5.0 / 5
361
تگهای خبر: آثار , انجمن , بازی , بازیگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳