موزیک خوان Music Reader
اله یاری در گزارش موزیك خوان مطرح كرد؛

لزوم احترام به مجوز ارشاد برای کنسرت ها

لزوم احترام به مجوز ارشاد برای کنسرت ها

موزیک خوان: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حواشی به وجود آمده برای تعدادی از کنسرتهای موسیقی، بر لزوم احترام به مجوزهای صادرشده از طرف وزارت ارشاد تاکید کرد.محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص انتشار برخی حواشی منسوب به نحوه برگزاری تعدادی از کنسرت ها توضیح داد: اکثریت علاقه مندانی که جهت اجرای زنده گروه هنری مورد نظر خود در سالن ها حاضر می شوند، هنرشناس و مبرای از حاشیه و حاشیه سازی و معتقد و عامل به ضوابط و مقررات قانونی و پرهیز از هنجارشکنی هستند. در مقابل، بیشتر هنرمندان ارجمند نیز که با گرفتن مجوز قانونی، تازه ترین تولیدات هنری خودرا پیش چشم مخاطبانشان در اجراهای زنده عرضه می کنند از رفتار حاشیه ای و هنجارشکنانه پرهیز می کنند.
وی اشاره کرد: رعایت حجاب، عفاف و شئونات اسلامی از مواردی است که نظارت بر رعایت آن، در حین صدور مجوز اجرای صحنه ای هم به برنامه گذاران و هم به سالن های برگزاری تاکید شده و هم در بلیط های خریداری شده از طرف مخاطبان، رعایت آن الزام و تکلیف شده است. در این چارچوب کارهای هنری فقط در قالب قوانین و ضوابط اعلام شده مجاز به انجام است و چنانچه از طرف معدودی از گروه ها و افراد مورد غفلت قرار گیرد، برابر ضوابط، اقدامات قانونی به عمل خواهد آمد.
مدیرکل دفتر موسیقی درباره ی لغو تعدادی از کنسرتهای دارای مجوز توسط تعدادی از نهادها و مجموعه ها هم اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نهاد رسمی صدور مجوز کارهای فرهنگی و هنری، زمانی مبادرت به صدور مجوز می کند که هماهنگی لازم با برگزارکنندگان و نهادهای ذی ربط در موضوع به عمل آمده است. پس لازم است چنانچه نهادی ملاحظه ای درباره ی اجرای یک برنامه فرهنگی هنری دارد، آنرا قبل از صدور مجوز، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نماید تا بعد از صدور مجوز و در حین اجرا، شاهد آرامش در اجرای برنامه فرهنگی هنری و بهره مندی مخاطبان از برنامه ها در فضایی آرام و همین طور احترام به مجوز صادره برای فعالیت قانونی و در قالب ضوابط، باشیم.


منبع:

1402/03/27
16:31:38
5.0 / 5
288
تگهای خبر: خرید , فرهنگ , كنسرت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
موزیک خوان