موزیک خوان Music Reader

پتانسیل ویژه عکاسان خراسان شمالی برای معرفی استان

پتانسیل ویژه عکاسان خراسان شمالی برای معرفی استان

به گزارش موزیک خوان، خراسان شمالی پیشکسوت عکاسی در خراسان شمالی و استاد دانشگاه بجنورد اظهار داشت: عکاسان حرفه ای خراسان شمالی پتانسیل های بسیاری دارند که می توانند سبب معرفی بیشتر استان در کشور شوند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، داریوش اورانوس بخت در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس پاتوق عمیق بجنورد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: خراسان شمالی پتانسیل های بالایی به لحاظ وجود قومیت های مختلف، فرهنگ، آیین ها، محیط زیست و طبیعت زیبا دارد اما تا حالا جشنواره های عکس یا نمایشگاه های چندانی را به خود ندیده و تعداد آنها نیز محدود بوده است. از این روی باید از ظرفیت عکاسان استان و همین طور جاذبه های استان برای معرفی خراسان شمالی در سطح کشور بهره بیشتری ببریم.
وی با عنایت به اهمیت ایجاد انجمن ها و برگزاری جلسات نقد و بررسی؛ نمایشگاه ها و جشنواره ها را بستری برای عرضه آثار و تولید دانست و اضافه کرد: ایجاد آشنایی مردم با هنر عکاسی و معرفی ظرفیت ها و قابلیت های استان، دیگر دستاوردی است که این قبیل برنامه ها بدنبال دارد. اما اکنون جای خالی فعالیت انجمن های عکاسی در استان به شدت احساس می شود.
این پیشکسوت عکاسی از ضرورت بهره گیری از ظرفیت هنرمندان در نمایشگاه ها و جشنواره ها و پرهیز از دولتی شدن این رویدادها سخن گفت و افزود: این برنامه ها باید اتاق فکر داشته باشد و در آنها با نگاه تخصصی ورود کرد.
این استاد دانشگاه، عکاسی را یک رسانه مهم خواند که اثرات بسیاری در معرفی ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی، تاریخی و گردشگری هر منطقه دارد.
وی افزود: در دنیای امروز هر زمانی که از دست می دهیم از اقتصاد جهانی و مسائل فرهنگی جهان عقب می افتیم. متاسفانه خیلی از آیین ها در کشور و استان وجود دارد که مهجور مانده و کشورهای اطراف آنرا به نام خود ثبت کردند و از این طریق سالانه، هزاران توریست جذب می کنند. از این روی پرداختن به نمایشگاه ها و جشنواره ها یک فرصت به حساب می آید و با عنایت به اینکه خراسان شمالی به لحاظ تاریخی جاذبه های بسیاری دارد، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها می تواند نقش به سزایی در معرفی تاریخ غنی و آیین های ناملموس آن ایفا کند.
به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، این نمایشگاه از ۱۶ تیرماه در مجموعه هنری عمیق بجنورد بازگشایی شده و تا پایان ماه جاری فعال خواهد بود.
مدیریت اجرائی این نمایشگاه را امید شکری بر عهده دارد. برای برگزاری این نمایشگاه، ۳۵ عکاس پاتوق عکس عمیق مشارکت کرده و هرکدام ۵ عکس ارائه کردند که نهایتاً از بین ۱۷۵ اثر، ۲۶ عکس از ۲۶ عکاس انتخاب گردید و در ژانرهای مختلف به نمایش درآمد.
پاتوق عکس عمیق، تنها محفل فعال عکاسان خراسان شمالی است که در نبود انجمن ها فعالیت می کند.

منبع:

1402/04/21
20:33:05
5.0 / 5
244
تگهای خبر: آثار , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان