موزیک خوان Music Reader

سومین پروژه ناعکاسی

سومین پروژه ناعکاسی

به گزارش موزیک خوان، ناعکاسی عنوان پروژه ای است که سومین مجموعه آن با تصاویر امیرحسین محمد کریمی با عنوان هزارتو، عصر روز چهارشنبه چهارم مردادماه در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در بخشی از توضیح پروژه ناعکاسی آمده است: [نا] عکاس شاید هنوز کاسب کارانه نمی اندیشد. مساله مندی های خودش را جستجو می کند، بی آنکه سودایی در سر داشته باشد تا قله ای را فتح کند. کرده هایش و به جا مانده هایش پیشروتر از آوازه اش در حرکت خواهند بود (اگر تمنای شهرت در کار باشد). [نا] عکاس نمی خواهد خویش را در متن جماعتی جا کرده و از این راه آتیه اندیشی کند. پرسه می زند، کشف می کند، صبوری می کند، خط تولیدی عمل نمی کند (کارخانه که نیست) متوقف نمی شود (با آخرین مجموعه درخشان از عکاسی خداحافظی نمی کند). شاید کمی هم آسایش گریز باشد اما راضی به فقر فروشی در فریم هایش نمی گردد.
«هزار تو» اثر امیرحسین محمد کریمی بعنوان سومین نمایشگاه از پروژه ناعکاسی روز چهارشنبه چهارم مردادماه ساعت ۱۶ در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد.
محمد کریمی در بخشی از توضیح این نمایشگاه آورده است: «دیگر به این هوای گرم و نموری که به صورتم می خورد عادت کرده ام. هوایی که از انتهای پله ها می آید و نفس هزاران نفر را با خود به همراه دارد. هزاران نفری که مقرر است به آنها بپیوندم. پله های سرد و راهروهای پر پیچ وخم این هزارتو را طی می کنم تا در آخر به سدی از دیگران برمی خورم. در یکدیگر مچاله می شویم تا کوچک ترین فضای خالی را هم پر نماییم. این بدن های در هم تنیده و چهره های خاموش حکایت از یک چیز دارد: انزوا!
تنها و منزوی بودن، خاص این هزارتو است تا با قدم گذاشتن در آن معنای با هم بودن و زندگی را فراموش کنی و در این شهر، چه بسیار است چنین هزارتوهایی که برای ما ساخته شده!»
نمایشگاه عکس «هزارتو» تا ۲۴ مرداد ماه میزبان علاقه مندان است.
خانه هنرمندان ایران پروژه ناعکاسی را با همکاری گالری ریشه و کالکتیو متافور اجرا می کند.

1402/05/05
16:59:08
5.0 / 5
299
تگهای خبر: مد , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
موزیک خوان