موزیک خوان Music Reader

علی رهبری با آثار بتهوون در هانچو اجرا می کند

علی رهبری با آثار بتهوون در هانچو اجرا می کند

به گزارش موزیک خوان، علی رهبری در روز جمعه ۱۴ مهرماه به دعوت شهر تاریخی و توریستی هانچو در چین با ارکستر فیلهارمونیک هانچو روی صحنه خواهد رفت.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، ارکستر فیلارمونیک هانچو که معمولاً در سالن اپرای شهر هانچو روی صحنه می رود، دارای ۸۰ عضور رسمی است و یکی از ۵ ارکستر سمفونیک در کشور چین به حساب می آید که علی رهبری در این فصل هنری آنرا رهبری خواهد نمود.
این کنسرت با عنوان «صدای با شکوه» به آثار لودویک فان بتهوون آهنگساز بزرگ آلمانی اختصاص داده شده است. در این کنسرت گرهارد اوپیتس (نوازنده مطرح آلمانی) علی رهبری را همراهی خواهد نمود.
این در شرایطی است که گرهارد اوپیتس که در کشورهای مختلف با علی رهبری همراهی داشته است، شهرت خاصی برای اجراهای آثار بتهوون پیدا کرده است. در این کنسرت اورتور اگمونت، موسیقی متن نمایشنامه گوته، کنسرتو پیانوی شماره ۵ معروف به کنسرت امپراطور و سمفونی شماره ۳ معروف به سمفونی قهرمانی اجرا خواهند شد؛ البته این سمفونی توسط بتهوون به ناپلئون بناپارت هدیه شده است.


بتهوون در طول زندگی خود آثار بسیاری آفرید که ۹ سمفونی، پنج کنسرتو پیانو، یک کنسرتوی ویولن، سی و دو سونات برای پیانو، 16 کوارتت زهی، دو مس و اپرای فیدلیو از آن جمله اند.
علی رهبری که حالا سمت رهبری دائم اپرای مارینسکی را به عهده دارد، کلیه آثار سمفونیک این آهنگساز آلمانی را اجرا و اغلب آنها را هم ضبط کرده است. همچون آنها میتوان به رهبری اپرای فیدلیو در شهر مانهایم آلمان با ستاره هایی چون گوینیت جونز و تئو آدام و ضبط کل ۵ کنسرتوی پیانو با خانم یاسمینکا ستانچول برنده مسابقه بتهوون در وین اشاره نمود.
اورتور اگمونت بتهوون نخستین اثری بود که علی رهبری با آن در سن ۲۵ سالگی در شهر های تهران و وین همزمان روی صحنه رفت.منبع:

1402/06/07
08:15:21
5.0 / 5
363
تگهای خبر: آثار , پیانو , كنسرت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳