موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

نوازنده ایرانی در دانشگاه آلمانی سخنرانی می کند

نوازنده ایرانی در دانشگاه آلمانی سخنرانی می کند

به گزارش موزیک خوان، یکی از نوازندگان و پژوهشگران عرصه موسیقی در تشریح تازه ترین فعالیتهای خود از دعوت یک دانشگاه آلمانی برای حضور در یک سمینار، چاپ ۲ کتاب تالیفی و ادامه همکاری با علیرضا قربانی اطلاع داد.زکریا یوسفی پژوهشگر، مدرس و نوازنده سازهای کوبه ای در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین کارهای موسیقایی خود اظهار داشت: یکی از مهم ترین پروژه هایی که طی روزهای پیش رو مقرر است در آن حضور داشته باشم، ارائه مقاله ای در سمینار موسیقی حوزه فارسی زبانان است که در ایام دهم تا دوازدهم مهر به میزبانی دانشگاه لوترکینگ آلمان انجام می شود.
وی اضافه کرد: بنده در این سمینار که با حضور فعالان و پژوهشگران مختلف عرصه موسیقی برگزار می شود، درباره ی «موسیقی حوزه فارسی زبانان» همچون تاجیکستان، افغانستان و ایران سخنرانی می کنم تا بتوانم ضمن ارائه نقطه نظراتم درباره ی اشتراکات فرهنگی، زبانی و موسیقایی این کشورها توضیحات جامعی را هم درباره ی موسیقی ایرانی ارائه دهم. البته اگر این سمینار با کنسرتهای اروپایی علیرضا قربانی تداخل پیدا کند به احتمال فراوانی در قالب یک حضور مجازی در این برنامه پژوهشی شرکت می کنم.
این پژوهشگر موسیقی بیان کرد: طی روزهای پیش رو ۲ کتاب از من در دسترس مخاطبان قرار می گیرد که اولی موضوع اصلی پایان نامه دوره کارشناسی ارشد من در حوزه موسیقی است و با موضوع عملکرد موسیقی در سماع منتشر می شود. کتاب دیگرم هم مربوط به انتشار قطعاتی برای سازهای کوبه ای است که که این اثر پژوهشی نیز به زودی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.
یوسفی در تشریح دیگر کارهای موسیقایی خود توضیح داد: در ادامه همکاریهای مستمرم با علیرضا قربانی و طبق اطلاع رسانی هایی که دراین زمینه انجام شده بود، به زودی تور کنسرتهای اروپا و کانادای این خواننده شروع می شود که مقرر است در این اجراها نیز به عنوان نوازنده سازهای کوبه ای همراه گروه اجرائی حضور داشته باشم. البته در کنار این ها کارهای بین المللی دیگری هم داریم که به زودی درباره ی آنها اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهم داد.
زکریا یوسفی همچون هنرمندان و پژوهشگران فعال حوزه موسیقی است که در عرصه سازهای کوبه ای مانند دف و بندیر به فعالیت و تدریس مشغول می باشد. وی علاوه بر نوازندگی در کنسرتهای داخلی و خارجی آهنگسازان و خوانندگان مطرح و شناخته شده و تألیف چند کتاب، در آلبوم های « «پیدای ناپیدا»، «سایه های خورشید»، «یقین گمشده»، «روژیار»، «اورامان تا بادینان»، «یاد نگاه»، «سر سماع»، «شارو»، «در حلقه دف»، «وَ» و «سبوی تشنه» نیز حضور داشته است.


منبع:

1402/07/13
00:46:21
5.0 / 5
251
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲