موزیک خوان Music Reader

گرافیک انقلاب سوژه آینه در آینه ۳ شد

گرافیک انقلاب سوژه آینه در آینه ۳ شد

به گزارش موزیک خوان، محمد خزایی با حکم دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بعنوان دبیر بخش آینه در آینه این رویداد هنری انتخاب شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، محمد خزایی هنرمند طراح و نقاش باسابقه بعنوان دبیر بخش «آینه در آینه» شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ارائه شد.
محمد خزایی، دانش آموخته مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته ارتباط تصویری از دانشگاه های تهران و تربیت مدرس و دارای مدرک دکترای هنر اسلامی از دانشگاه بیرمنگام انگلستان است. وی استاد و عضو هیات علمی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس، عضو کارگروه هنر شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، سردبیر نشریه علمی پژوهشی «نگره» و دارنده نشان عالی فجر است. دبیری رویدادهای مختلف هنری نظیر نخستین همایش هنر اسلامی، دهمین دوسالانه جهانی پوستر تهران، سومین سوگواره پوسترهای عاشورایی و … ازجمله سوابق این هنرمند است. استاد و پژوهشگر نمونه دانشگاه تربیت مدرس در کنار مدیریت گروه هنرهای اسلامی و همینطور ارتباطات تصویری این دانشگاه، از دیگر مواردی است که در کارنامه این چهره شاخص هنری و آکادمیک دیده می شود.
«آینه در آینه» یکی از بخش های غیررقابتی جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که با نگاهی پژوهشی از دوره چهاردهم به ساختار این رویداد افزوده و برای چهار دوره برنامه ریزی شد. بر این اساس، «آینه در آینه ۱» در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، به مرور آثار نقاشی انقلاب اسلامی اختصاص داشت.
«آینه در آینه ۲» در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان «تهرانِ ۵۷» به هنر عکاسی توجه داشت و در بر گیرنده نمایشگاه تصاویر قربان خلیلی، عکاس فقید عرصه هنرهای تجسمی از سالهای نخستین انقلاب اسلامی بود.
در دوره شانزدهم، این بخش با عنوان «آینه در آینه ۳» به حوزه گرافیک و تصویرسازی می پردازد. به این ترتیب، نمایش آثار گرافیک و تصویرسازی با مضامین انقلاب اسلامی ایران که از مجموعه ها و گنجینه های متعدد هنری گردآوری می شوند، در «آینه در آینه ۳» پیش چشم عموم هنردوستان قرار خواهد گرفت.
شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی و دبیری هنری مسعود زنده روح کرمانی، بهمن ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران، مراکز معتبر نمایشگاهی تهران و مراکز استانی برگزار می گردد.
آخرین مهلت ثبت نام در این رویداد هنری، شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ خواهد بود. علاقه مندان برای شرکت در جشنواره شانزدهم و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این رویداد هنری می توانند به سایت رجوع کنند.


منبع:

1402/08/24
15:25:01
5.0 / 5
199
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان