موزیک خوان Music Reader

درب های اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب های اتوماتیک شیشه ای چیست؟

درب های اتوماتیک شیشه‌ای یکی از محبوب‌ترین سبک از درب ها در مراکز تجاری، بانک ها، پاساژها، دفاتر، فروشگاه های بزرگ و کوچک و… هستند.


در فروشگاه ها، پاساژها، بانک ها، مراکز اداری و تجاری،بیمارستان ها، مراکز درمانی،مراکز توان بخشی؛ فروشگاه های بزرگ و سالن های آرایشی و بهداشتی و…  به دلیل رفت‌وآمد زیاد و مراجعه مردم، چند سالی است به‌جای استفاده از درب های کشویی شیشه‌ای و سنتی از درب های اتوماتیک شیشه‌ای استفاده می‌کننددرب های اتوماتیک شیشه‌ای این روزها بسیار پرطرفدار هستند و بیشتر مشتریان آنها را فروشگاه ها و مراکز اداری تشکیل می‌دهند اماکنی که مردم بیشتر به آنها مراجعه می‌کنند و در طی شبانه روز درهایشان مدام باز و بسته می‌شوددرب های اتوماتیک شیشه ای از باز و بسته کردن در توسط افراد بی‌نیاز است و همین موضوع باعث شده این روزها در اکثر امکان اداری و تجاری این نوع درب ها را مشاهده کنیم.

 

دلیل محبوبیت درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای

درب های اتوماتیک شیشه‌ای یکی از محبوب‌ترین سبک از درب ها در مراکز تجاری، بانک ها، پاساژها، دفاتر، فروشگاه های بزرگ و کوچک و… هستند. سهولت باز و بسته شدن در یکی از دلایل محبوبیت این نوع درب‌هاست علاوه بر اینکه افراد کم‌ترین تماس را با دستگیره ها دارند. دستگیره درها مرکز تجمع انواع ویروس و میکروب است که باتوجه به تردد افراد مختلف می‌تواند خطری برای کارمندان و مراجعین ادارات، بانک ها و یا برای مشتریان و کارکنان فروشگاه ها و پاساژها باشد درحالی‌که درب های اتوماتیک شیشه‌ای هیچ‌کدام از این مخاطرات را ندارد.

 

ویژگی‌های درب های اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای با ظاهر و ویژگی های مدرنشان علاوه بر جذابیت بصری به ورودی ساختمان ویژگی های مدرن را نیز می‌دهد. درب های اتوماتیک شیشه ای برقی هستند و به‌راحتی قسمت داخلی و خارجی ساختمان را به هم مرتبط می‌کند و چون مجهز به آخرین فناوری های روز دنیا هستند امنیت آن نیز بیشتر از درب های قدیمی و سنتی است. از دیگر ویژگی های این نوع درب ها می‌توان به امکان تنظیم سرعت عملکرد و زمان باز و بسته شدن درب ها اشاره کرد.

درب های اتوماتیک شیشه ای توسط یک اپراتور هوشمند هدایت می‌شوند و حسگر هوشمندی نیز برای جلوگیری از بسته شدن در بر روی افراد و یا برخورد آن با افراد در آن تعبیه‌شده است.

صرفه‌جویی در فضا با استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای به‌گونه‌ای است که نیازی به اختصاص قسمتی از ساختمان برای باز و بسته شدن نیست و به‌سادگی می‌توان از کم‌ترین فضا بیشترین بهره را برد.

درب های اتوماتیک شیشه ای با بهره‌گیری از یک حسگر مادون‌قرمز می‌تواند حرکت را تشخیص دهد و به کمک همین مادون قرمز درب باز و بسته شود.

 

مزایای درب های اتوماتیک شیشه‌ای

درب های اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب های اتوماتیک مزیت های بسیاری دارند اولین مزیت آنها سهولت در دسترسی است چرا که این نوع درب ها بدون استفاده از دست باز و بسته می‌شوند و افراد با چمدان، کیف و یا به‌طورکلی دست‌پر می‌توانند به‌راحتی رفت‌وآمد کنند هم‌چنین در هنگام ازدحام جمعیت این درب ها در کنترل جمعیت و رفت‌وآمد بسیار کاربردی هستند.

اما علاوه بر سهولت در دسترسی و کارآیی بالا این نوع از درب ها دوستدار انرژی هستند و اجازه خروج هوای سرد و یا گرم داخل ساختمان را به بیرون نمی‌دهند درب های قدیمی معمولا توسط برخی از مشتریان یا مراجعان باز می ماند و همین امر سبب اتلاف انرژی می‌شود اما درب های اتوماتیک مانع از مصرف بالای برق یا گاز شده و هم‌چنین از ورود گردوخاک و آلودگی های بیرونی نیز جلوگیری می‌کند.

از دیگر مزیت های درب های اتوماتیک شیشه ای همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم کنترل بهداشت و سلامت افراد است. مراجعان به دلیل اینکه نیازی نیست با دستگیره ها تماسی داشته باشند به بیماری منتقل نمی‌شوند. هم‌چنین این نوع از درب ها برای مراکز درمانی، بیمارستان ها ، کلینیک ها و… کاربرد داشته و بسیار بهداشتی است. درب اتوماتیک برای اتاق های عمل و محیط های ایزوله نیز مناسب است.

1402/09/01
15:26:40
5.0 / 5
243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵