موزیک خوان Music Reader

معرفی داوران رشته خوشنویسی شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

معرفی داوران رشته خوشنویسی شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

موزیک خوان: دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با صدور احکامی داوران رشته خوشنویسی این رویداد هنری را معرفی نمود.به گزارش موزیک خوان به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امیر عبدالحسینی دبیرکل جشنواره شانزدهم با صدور احکامی مجزا یدالله کابلی خوانساری، احمد عبدالرضایی، ایرج نعیمایی، علی شیرازی و رضا بنی رضی را به عنوان داوران بخش خوشنویسی این رویداد هنری معرفی نمود.
یدالله کابلی خوانساری متولد ۱۳۲۹، هنرمند و مدرس خوشنویسی، عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و دارای درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او از سال ۱۳۴۶ کارهای هنری خودرا در حوزه خوشنویسی شروع کرد، خط نستعلیق را نزد استاد شادروان سید حسن میرخانی فراگرفت و در سال ۱۳۶۸، موفق شد نخستین گواهی نامه استادی خط شکسته را از انجمن خوشنویسان ایران دریافت کند.
احمد عبدالرضایی متولد ۱۳۳۸، هنرمند و مدرس خوشنویسی، دارای درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همچون سوابق و کارهای عبدالرضایی می توان به عضویت در شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نگارش بیش از بیست و پنج هزار متر کتیبه در بناهای مذهبی و فرهنگی مختلف همچون آستان قدس رضوی، عتبات عالیات، حرم حضرت معصومه (س)، حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، حرم شاه چراغ (ع)، حرم امامزاده صالح (ع)، حرم امام خمینی (ره) و … اشاره نمود.
ایرج نعیمایی متولد سال ۱۳۳۸، هنرمند و مدرس شناخته شده هنر خوشنویسی است. او عضو وابسته فرهنگستان هنر و دارای درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است. در سوابق این خوشنویس، علاوه بر برگزاری نمایشگاه های هنری گوناگون داخلی و خارجی، تدریس در دانشگاه های مختلفی نظیر تهران، الزهرا (س)، سوره و … به چشم می خورد.
علی شیرازی متولد ۱۳۳۹، هنرمند و مدرس خوشنویسی شمرده می شود. وی در سال ۱۳۵۴ خوشنویسی را نزد استاد مرحوم نصرالله معین اصفهانی فراگرفت و بعد از دریافت گواهی نامه ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران، آموزش های تکمیلی را نزد استاد غلامحسین امیرخانی آموخت. در کارنامه حرفه ای او می توان به برگزیده جشنواره بین المللی خوشنویسی جهان اسلام، برنده جایزه نخست از جشنواره بین المللی شارجه امارات و … اشاره نمود.
رضا بنی رضی متولد ۱۳۴۳، هنرمند و مدرس خوشنویسی است. او از سال ۱۳۵۹ به هنر خوشنویسی روی آورد و خط نستعلیق را نزد استاد مرحوم حسن آهنگران فراگرفت. این هنرمند که شهرتش در تحریر خط نسخ است، طی سالیان متمادی به تدریس خطوط نستعلیق، ثلث و نسخ در انجمن خوشنویسان ایران پرداخته است.
پیش از این نیز محمدعلی قربانی به عنوان دبیر بخش خوشنویسی فجر شانزدهم معرفی شده بود.
شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی و با حضور چهره های شاخص هنرهای تجسمی، بهمن امسال در موزه هنرهای معاصر تهران، مراکز معتبر نمایشگاهی پایتخت و سایر استانها انجام می شود. علاقه مندان برای شرکت در جشنواره شانزدهم و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این رویداد هنری می توانند تا روز شنبه ۲۵ آذر (حداکثر تا ساعت ۱۰ صبح) به سایت مراجعه کنند.


منبع:

1402/09/21
13:36:09
5.0 / 5
287
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳